Tag Archives: трансформација

(ВИДЕО) Неверојатната ТРАНСФОРМАТИВНА МОЌ НА ШМИНКАТА: Девојка објавила видео кое сите ги оставило во чудо!

Многумина не веруваа дека се работи за истата личност Клои Вотерс често објавува видеа на нејзиниот профил на TikTok кои покажуваат колку голема може да биде разликата помеѓу лице со шминка и лице без шминка. Таа толку вешто ѓминка што луѓето тешко препознаваат дека се работи за истата личност. Една …

Повеќе »

(ФОТО) ПОСЛЕ 10 ГОДИНИ – Холивудскиот заводник се враќа на актерството, откако за улогата се трансформирал до непрепознатливост

Актерот Брендан Фрејзер, најпознат по улогите во филмовите „Мумија“, „Џорџ од џунглата“ и „Патување до центарот на земјата“, се врати на актерството по десетгодишна пауза. Во новиот филм на Дарен Аронофски „The Whale Man“, Брендан глуми човек тежок 270. килограми, а на интернет се појавија првите фотографии од неговата неверојатна …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО – Видео што го погледнале речиси 8 МИЛИОНИ ЛУЃЕ: Оваа девојка покажала колку навистина е моќна шминката

Една корисничка на мрежата TikTok објавила видео кое многумина воодушевило… Шминката може да се користи за разубавување на лицето или за сокривање одредени недостатоци и неправилности. Сепак, понекогаш тоа може да биде екстремен случај и може да го промени нашиот личен опис. Иако вештите шминкери можат да нанесуваат производи за …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Кога ќе ја соблечеш, се онесвестуваш“: Мажите полудуваат штом ја видат оваа „ДАМА“, но потоа ги чека ШОК!

Г-дин Жаклин Рид на TikTok сака да ги покажува своите вештини за шминкање… Денес шминката станува се’ попопуларна, особено ако се земе предвид се што може да се направи со неа. Досега многу дами на социјалните мрежи покажаа како благодарение на фантастичната шминка станаа прекрасни диви иако не се без …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шминкер ТРАНСФОРМИРАЛ БАБА во Ким Кардашијан: Промената е НЕВЕРОЈАТНА!

За многу жени, Ким Кардашијан е инспирација и модел кога е во прашање шминката, а пред се контурањето на лицето. Видеото во кое познатиот шминкер ја трансформира својата баба во Ким Кардашијан, за краток период станало вирално, а прегледано е повеќе од 2,5 милиони пати. Бабата на самиот почеток на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Стареењето никому не звучи интересно: 78-годишна баба покажала како со шминка се постигнува ПОМЛАД ИЗГЛЕД

Целосна трансформација Сите знаеме дека со годините нашето тело почнува да се менува, а лицето е главниот показател за нашата возраст. Иако тоа е сосема природен процес, постојат различни начини да се прикријат годините. Во тоа може да ви помогне оваа 78-годишна баба, која целосно се трансформира со шминка. Џоан …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СО МАЛКУ ИМАГИНАЦИЈА СЕ Е МОЖНО – ОДНАДВОР ИЗГЛЕДА КАКО ОБИЧНО КОМБЕ, А ВНАТРЕШНОСТА Е ЧИСТ ЛУКСУЗ: Цел свет и завидува на ваквиот дом!

Кујна, бања, дневна и спална соба, верувале или не, сето тоа се вклопува во ова комбе… Оваа девојка се погрижила и за најмалите детали и го претворила комбето во дом на кој сега многумина и завидуваат. На прв поглед, тоа е обично бело комбе, идеално за поголеми семејства и патувања. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЕВА КАКО СЕ НАМАЛУВААТ ГОДИНИ: Се погледнала во огледало и видела старица – По ИМПРЕСИВНАТА трансформација, таа изгледа една деценија помладо 

Понекогаш велат: облеката го прави човекот. Но, дали е тоа навистина вистина? Допир на шминка и нова фризура, исто така, може да направи неверојатна разлика. Само прашајте ја Моли Реј. Моли посетила студио за убавина и благодарение на оваа трансформација таа го поминува животот на сосема поинаков начин. Таа сакала …

Повеќе »

(ФОТО) Оливер и Хана извеле шокантна трансформација на куќата за 10.000 евра

Старата, трошна и крајно неинтересна викторијанска зграда од 19. век, Оливер и Хана од Британија ја претвориле во шик дом во скандинавски стил за околу 10.000 евра. И тоа сами – без помош на мајстори. View this post on Instagram A post shared by Harnham House (@harnhamhouse) Хана Химсберген (28), …

Повеќе »