(ФОТО) Луѓето се воодушевени од гестот на патникот во авионот: „Има добро на овој свет“

ПАТНИК по име Џош Халтом допрелл многу срца откако ја сподели приказната за патниците во авионот кои се грижеле за дете без придружба. Како што напишал, парот си играл со енергичното дете за време на час и 40 минути лет од Индијанаполис до Балтимор.
„Вечерва седнав во авион покрај малолетно девојче без придружба кое патуваше за Балтимор за да се види со својата мајка. Многумина ја избегнуваа неа и нејзината бескрајна енергија веќе за време на качувањето. Но, двојката што ја гледате на фотографијата седна до неа”, напишала Халтом во воведот.


За само неколку минути девојчето започнала разговор со мажот и жената и тие решиле да се препуштат.
„Додека се служеа пијалоците, парот немаше ни можност да каже што сака, бидејќи девојчето ги предухитри и рече дека сите ќе земат „чаша вода со сламка и ќе се фотографираат заедно“.
„Малото девојче набрзо ги извади листовите за боење Hello Kitty и тие ги следеа нејзините упатства следниот час. Додека го пишувам ова, човекот е покриен со налепници на Marvel. Ги има на ушите, на брадата, на рацете, насекаде. Лекција од приказната: има добро на овој свет. Всушност, на овој свет има повеќе добро отколку лошо само ако ги отвориме очите. Нема сценарио или упатство за љубовта“, заклучил патникот, чија објава собра 11,5 милиони прегледи, како и повеќе од 95 илјади лајкови.

Фото: Принтскрин/Twitter/Josh Haltom


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

,,Гласна тишина” – самостојна изложба на младата визуелена уметница Мартина Спасовска

Вечерва со почеток од 20:00 часот во фоајето на Центарот за Култура Трајко Прокопиев во …