(ФОТО) КРАЈ НА „САПУНСКАТА ОПЕРА“ – Јелена Карлеуша се развела, се огласила со официјално соопштение и ги открила причините за разводот…

Поп иконата Јелена Карлеуш со официјално соопштение открила дека по 14. години брак се разведува од фудбалерот Душко Тошиќ.
Таа се огласила на Инстаграм и ги открила причините кои довеле до нивниот развод.


– Јас и Душко се договоривме спогодбено да го прекинеме нашиот брак по 14. години. За жал, Душко повеќе не се гледа себеси како дел од нашето семејство. Техничките правни работи ќе се решаваат со договор во наредниот период. Во овој тежок период за нашето семејство и децата, нема да барам разбирање од медиумите бидејќи е залудно. Не очекувам човечност или разбирање од јавноста, само фалење и миење на устата со животот, на што сум навикната… па АЈДЕ. Сум преживеала се, па ќе го преживеам и ова. Животот продолжува. Со цел да се спречат неточни натписи, целиот брачен имот беше пренесен на нашите деца, старателството над нашите деца ми припаѓа мене. Секоја напишана лага ќе резултира со тужба како и досега. Повеќе нема да се огласувам на овој начин, била категорична Карлеуша.

View this post on Instagram

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)


Фото: Принтскрин/TVPrva


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Американскиот актер (66) уживал на плажа со сопругата (27) и ќерката (22)

АКТЕРОТ Долф Лундгрен е фотографиран на плажа во Сардинија во добро друштво. Имено, 66-годишниот актер …