Tag Archives: јелена карлеуша

(ФОТО) КРАЈ НА „САПУНСКАТА ОПЕРА“ – Јелена Карлеуша се развела, се огласила со официјално соопштение и ги открила причините за разводот…

Поп иконата Јелена Карлеуш со официјално соопштение открила дека по 14. години брак се разведува од фудбалерот Душко Тошиќ. Таа се огласила на Инстаграм и ги открила причините кои довеле до нивниот развод. View this post on Instagram A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar) – Јас и Душко се …

Повеќе »

(ФОТО) Јанчев и’ го откажа настапот на Карлеуша на овогодинешниот „Гроздобер”

По негодувањето на граѓаните, градоначалникот на општина Кавадарци, Митко Јанчев, информираше дека градот го откажал настапот на Јелена Карлеуша, која требаше да биде главна ѕвезда на овогодинешниот „Гроздобер”. -Драги кавадарчани, Овие денови ја објавивме целосната програма за Тиквешкиот Гроздобер 2022 година. По пауза од две години , сакаме да продолжиме …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОТВОРЕНО со Златко Јовановски: „Додека децата ме исмејуваа мајка ми ме убеди дека ми љубоморат оти сум роден да бидам ѕвезда!“

„Јас знам дека ќе успеам каде и да одам, зашто сум шлакнат и будала, а само таквите успеаваат. Отсекогаш знаев дека ќе имам светска кариера. Како дете се облекував поразлично од врсниците и тие ме исмеваа и ме навредуваа, ама мене мајка ми ме воспитуваше да верувам во себе. Ми …

Повеќе »

(ФОТО) ВООРУЖЕНИ ТРГНАЛЕ НА КАРЛЕУША! Ја спасиле луѓето од обезбедувањето а таа по тој повод се огласила на Инстаграм!

Пејачката Јелена Карлеуша се огласи на Инстаграм по повод претстојниот настап во Будва, се израдувала но и ги загрижила своите следбеници По короната, многу пејачи започнаа со своите настапи, а некој што не застанува со луди забави и настапи што допрва ќе се прераскажуваат, е пејачката и одличен шоумен, Јелена …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јелена Карлеуша пред настапот во Охрид „се испружила“ на под!

Пејачката Јелена Карлеуша објави хит видео од Охрид, каде отпатува за да го одржи првиот настап по долга пауза поради коронавирусот. Имено, таа на стотри на нејзиниот Инстаграм профил објави приказна од хотелската соба каде што беше сместена, во која можете да видите како се загрева пред настапот. Облечена во …

Повеќе »

(ВИДЕО) И’ ТОА ГО НАПРАВИ: Карлеуша конечно се соблече!

Јелена Карлеуша, членка на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ повторно го привлече вниманието на себе…Ако досега провоцираше сега покажа до каде ќе оди за популарност… Популарната Џеј Кеј се појави во никогаш по провокативно издание, во бикини кои скоро ништо не покриваат. 41- годишната Карлеуша ги почести своите фанови со …

Повеќе »

(ФОТО) ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД СО НОВИ ВОЗБУДУВАЊА: Ана Бекута ја нападнала Јелена Карлеуша

Не може без скандали – е, дали се исценирани, поради поголема гледаност, или едноставно се случило ќе откриеме вечер на емитувањето на новото издание на „Ѕвездите на гранд“ кое е повторно „зачинето“! Верните гледачи на „Ѕвездите на Гранд“ судејќи по најавата, ги очекува уште една бурна емисија. Имено, Јелена Карлеуша …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) БОКИ 13 „РЕКЕТИРАЛ“ ПОРАДИ ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША: „Курир“ открива што плус се крие зад аферата „Рекет“

Дубиоза – Бојан Јовановски повеќе пати позајмувал големи суми пари од неговата пријателка Јелена Карлеуша, а за да ги врати, тој решил , во договор со македонскиот државен врв вклучувајќи го и премиерот Заев, да рекетира богат бизнисмен за дури 1,5 милиони евра… Уапсениот македонски презентер, бивш шоумен Бојан Јовановски, …

Повеќе »

(ФОТО) Карлеуша после аферата доживеала „нервен слом“ и нуди 300.000 евра за видеото на Врањеш!

„Додека беа во врска Јелена и Огњен често разменуваа скокотливи снимки и фотографии. Со оглед на тоа дека живееле во различни држави и дека не можеле често да се гледаат, морале да ја одржуваат страста“ Јелена Карлеуша имала тежок нервен слом кога на интернет се појавиле експлицитните фотографии со тврдење …

Повеќе »