Tag Archives: две ќерки

(ФОТО) КРАЈ НА „САПУНСКАТА ОПЕРА“ – Јелена Карлеуша се развела, се огласила со официјално соопштение и ги открила причините за разводот…

Поп иконата Јелена Карлеуш со официјално соопштение открила дека по 14. години брак се разведува од фудбалерот Душко Тошиќ. Таа се огласила на Инстаграм и ги открила причините кои довеле до нивниот развод. View this post on Instagram A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar) – Јас и Душко се …

Повеќе »

(ФОТО) МАЛКУ ПОЗНАТИ ДЕТАЛИ – МИСТЕРИЈАТА НА СЕМЕЈСТВОТО НА ПУТИН: Ова е првиот човек во Русија кој со години се обидува да се сокрие од јавноста!

Поранешна сопруга, љубовница, непознат број деца … Што знаеме за семејството на Владимир Путин? Во светот во кој живееме, изгледа неверојатно дека цело семејство успеало да избега од внимание речиси 20. години. Но, се чини дека Путин успеал токму во тоа. Имено, на интернет нема официјални фотографии од децата на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Хоророт што го преживеала оваа жена не би му го посакале ниту на најлошиот непријател: Била силувана осум часа, а потоа полиена со киселина!

Кејти Пајпер била мис и модел на врвот на нејзината кариера кога нејзиното момче најмило професионалец да ја полие со киселина. Таа денес гласно зборува за она што го доживеала за да им помогне на жените кои биле жртви на некаков облик на насилство. Во 2008. година, Кејти имала сè …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Самохрана мајка преуредила стара куќа во модерен простор за 3.000 фунти

Викторија Робинсон (34) од Хертфордшир ја претворила старата куќа во модерен и шик простор за само 3000 фунти. Викторија и нејзините две деца, Џесика (7) и Амбер (4) изнајмиле стара куќа со три соби за околу 600 фунти месечно. Куќата била темна, со стари дрвени површини, кафеав мебел и плакари. …

Повеќе »

(ФОТО) Родила тројки а после 10. дена ПОЧИНАЛА: Сопругот останал сам со пет деца а потоа ја дознал БОЛНАТА вистина!

Само 10. дена по раѓањето на чудесните тројки, нивниот живот се променил во момент Кога Каси и Џои од Канзас Сити се запознале и се заљубиле, помислиле дека цел живот е пред нив. Во 2015 година дознале дека ќе добијат тројки. Тоа значело дека ќе имаат пет деца затоа што …

Повеќе »

(ФОТО) 32. годишен пејач за борбата со туморот:„Хемотерапиите ме соборија, лежам во кревет!“

Британскиот музичар, Том Паркер, кој се бори со тумор на мозокот, се огласи на Инстаграм и ја коментираше најновата хемотерапија. Тој се пожалил на немање апетит. „Премногу е тешко да се стави нешто во себе во моментов. Хемотерапијата апсолутно ве соборува. Дали има подобри начини за лекување на тумори?”, напиша. …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕУШТЕ ИМА ДОБРИ ЛУЃЕ: Самохрана мајка работела полно работно време за да ги издржува двете болни ќерки се додека непознат човек не и рекол да го погледне на iPad!

Шана Левит е самохрана мајка на две ќерки, 12-годишната Каденс и 9-годишната Адисон. Во 2010. година, Шана забележала дека Адисон брзо се заморува и дека честопати ја губи рамнотежата, поради што ја однела на педијатар и невролог, кои не можеле веднаш да утврдат што е тоа. Набргу потоа, таа ги …

Повеќе »

Семејна трагедија во Тексас: За не цел месец починале мајка, татко и две ќерки

Мајка, татко и нивните две ќерки од Тексас починале од коронавирус за помалку од еден месец, пренесува „Метро“… Според „Метро“, најстарата ќерка на Ангелика Баутиса починала прва на 49-годишна возраст. Тоа било на 14. јули. Потоа, на 31. јули починала 70-годишната мајка. Само три дена подоцна, на 3. август, починала …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВОДИТЕЛ ВО ЕМИСИЈА ВО ЖИВО ПРИЗНАЛ ДЕКА Е ГЕЈ! Ги изненадил сите во студиото затоа што 27. години е во брак!

Филип Скофилд (57), ТВ-презентер кој е 27. години во брак, изјавил дека чувствува болка и збунетост во врска со она што го направил на своето семејство, откривајќи му на светот дека е геј. Во петокот наутро, тој ја открил својата сексуалност на својот Инстаграм профил со писмо што го напишал …

Повеќе »