(ФОТО) И додека поради Хари и Меган на кралското семејство им „гори“ под нозе, Вилијам и Кејт имаат друга приказна

Принцот и принцезата од Велс избраа семејна фотографија направена за време на семејна прошетка по селскиот имот како слика за овогодинешната официјална божиќна честитка.
И’ додека светот го чека вториот дел од документарниот филм за Хари и Меган, кој го потресе светот и се уште се зборува за него, британското кралско семејство објави божиќна честитка, а на нив – среќните и весели Вилијам и Кејт со нивните деца принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луис.

На фотографијата за овогодинешната празнична честитка, членовите на семејството се насмеани во рурален амбиент, а семејниот портрет го направил фотографот Мет Портео.
Во лежерни изданија Вилијам и Кејт ги држат за раце своите деца, а токму малечките ги украдоа срцата на целата нација.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Вело Родео денес во Градскиот Парк во Скопје

Денес со почеток во 10:00 часот во Градскиот парк – Школка во Скопје, ќе се …