(ФОТО) Фрапантна трансформација на лицето на девојка пред и после дрога

Ужасна фотографија од девојка која е уапсена за кражба, односно нејзината трансформација пред и по дрогата, навистина зборува повеќе од 1.000 зборови.
Елизабет Ен Пенипекер била уапсена во Пенсилванија за кражба на автомобилот на нејзината пријателка. На фотографијата направена ова лето, за време на апсењето, Елизабет изгледа, благо речено, ужасно – лицето е покриено со красти и рани, а погледот изгледа како да е целосно празен и изгубен.
Таа има само 26 години, а полицијата ја барала од јануари минатата година.


Фото: Полиција во населбата Источен Пенсборо
За неа е издаден налог откако била пријавена од лице кое тврдело дека Елизабет и го одзела автомобилот без дозвола.
Жената за која станува збор е Елизабет, според полицијата. Елизабет не и го украла само автомобилот, туку и телефонот и платежната картичка. Во меѓувреме, таа вадела пари, а полицијата во куќата на жртвата на Елизабет открила и лула за пушење крек.
Трагичната трансформација на оваа девојка е најдобрата кампања против наркотици – нејзиното лице покажува колку злоупотреба на супстанции може да го загрози вашиот живот и да го уништи вашето здравје.


Фото: Facebook@Elizabeth Pennypacker

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Втора фестивалска вечер на Меѓународниот детски фолклорен фестивал “Паланечка тројка”

На Плоштадот „Карпошово востание” во Крива Паланка, вечерва со почеток во 20:00 часот ќе може …