Tag Archives: млада девојка

(ВИДЕО+ФОТО) Приказната за тиктокерката која за три месеци се здебелила 22. килограми станала вирална – не е од јадење!

Тиктокерката Калиста Двајер им рекла на своите придружници дека необјасниво се здебелила 22. килограми за само три месеци. Секој пат кога јадела би била екстремно надуена, рацете и биле отечени и била крајно уморна. Во видеото, таа раскажала дека шест пати отишла во Итна помош, имала две колоноскопии и две …

Повеќе »

ТАЖНО – МЗ: На КИБФС почина 15 годишна пациентка

Министерството за здравство со голема жалост информира, дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина 15 годишна пациентка од село Селце тетовско. Пациентката со многу тешка клиничка слика е донесена на Инфективна клиника, откако 13 дена претходно била со симптоми на болеста. Пред да биде болнички лекувана, пациентката имала …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНА ПРЕОБРАЗБА – „Си се претворила од моја баба во моја девојка!“: Со своите трансфорамции сите ги оставила во чудо!

Никој не може да го спореди изгледот и фустанот во домашната верзија со оној од излегување, но оваа жена отишла чекор подалеку! Тифани (39) од Флорида во САД, благодарение на градбата што ја извајала во теретана и изгледот кој му пркоси на годините, постигнала честопати да има милиони прегледи на …

Повеќе »

Видеото од политичар како допира соработничка го згрозил Азербејџан

Во фокусот на скандалот се нашол Хусеинбал Мирелемовун (75), политичар од Азербејџан. Тој е фатен во кадар на видео состанокот додека опуштено се врти кон асистентката во канцеларијата, го гледа нејзиниот задник и потоа почнува да ја допира. Скандалозното видео го објави Press Azerbeycan. На видеото се гледа како една …

Повеќе »

(ФОТО) Фрапантна трансформација на лицето на девојка пред и после дрога

Ужасна фотографија од девојка која е уапсена за кражба, односно нејзината трансформација пред и по дрогата, навистина зборува повеќе од 1.000 зборови. Елизабет Ен Пенипекер била уапсена во Пенсилванија за кражба на автомобилот на нејзината пријателка. На фотографијата направена ова лето, за време на апсењето, Елизабет изгледа, благо речено, ужасно …

Повеќе »

(ВИДЕО) Исцедила мозолче и преживеала хорор: Останала без вид, а лекарите не знаат зошто!

Мери Ен Регако (17) од Филипините со недели е во посета на болници за да ја открие причината за драматичниот оток на лицето откако го стиснала мозолчето. Оваа тинејџерка, инаку мајка на едногодишно момче, забележала поткожно мозолче на коренот на носот непосредно по породувањето и најпрво се обидела да го …

Повеќе »

(ФОТО) Млада инфлуенсерка шокирала со дијагнозата: „Одев со рак на ногата!“

21-годишна британска ријалити sвезда и инфлуенсерка Моли-Меј Хејг открила дека младежот кој неодамна и го отстраниле од ногата бил канцероген. Таа покажала сè на видео на ЈуТјуб. Докторот преку телефон и рекол дека станува збор за малигнен меланом, а Моли плачела кога ја слушнала веста. „Одев со рак на кожата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СИ ЈА ИСЕКЛА РАКАТА ЗА ДА ЗЕМЕ МИЛИОНИ ОД ОСИГУРУВАЊЕТО: Словенија ја потресува бизарен случај – заплет како во филм!

Една Словенка се појавила пред судот во Љубљана под обвинение дека си ја отсекла раката со цел да земе пари за осигурување. „Никој никогаш не би сакал да стане инвалид. Ако можам, ќе го вратев времето и дури немаше да се приближам до пилата. Некои луѓе мислат дека сум осигурана …

Повеќе »

(ФОТО) И’ на 73. години глумецот љуби нова, многу помлада, а ГОРД е и на својот изглед!

Британскиот актер Чарлс Денс (73), најпознат по улогата во серијалот „Игра на тронови“ на ХБО, ги воодушеви сите со фотографии од венецијанската плажа. На неа, тој покажа завидна фигура и за многу помлади од него, со оглед на неговата возраст, а особено го привлекол вниманието бакнувајќи ја својата многу помлада …

Повеќе »