Пред полна сала актерите на МНТ вечерва ја одложија претставата Ничија земја во знак на протест за притворот на Владо Јовановски

Пред полна сала актерите на МНТ вечерва ја одложија претставата Ничија земја.

Целиот актерски тим излезе пред присутните во МНТ и извинувајќи и се на публиката соопшти дека во знак на протест за притворот на нивниот колега, претставата нема да се одигра, пишува Курир.


По ова публиката беше замолена да ја напушти салата.

Јовановски доби притвор во рамките на акцијата за настаните на 27 април во Собранието.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Падот на Масада“ вечерва во Драмски

Вечерва во Драмскиот Театар во Скопје, со почеток во 20:00 часот ќе биде изведена театарската …