Дечкото ја условил девојката со 11. БИЗАРНИ ПРАВИЛА: Фустанот мора да го избереме мајка ми или јас; не ја исклучувајте локацијата на телефонот …

Љубовните експерти често предупредуваат на таканаречените „токсични љубовни врски“ во кои едниот партнер треба да биде доминантен над другиот. За жал, таквите врски стануваат се’ почести меѓу тинејџерите кои често не знаат како да излезат од врска без последици.
На интернет се појави список на „правила на однесување“, што предизвика лавина коментари.
Една девојка ги сподели правилата што, сега веќе поранешното момче, и ги напишало пред да замине во друг град да учи.
Во видеото со натпис „Посакувам ова да беше шега“, девојката го прочитала секое од 11-те правила за кои тврди дека и ги испратило нејзиното поранешно момче.
„Тоа е емоционална злоупотреба, и ако сте во слична врска или доживувате каква било форма на насилство, има многу места каде што можете да побарате помош“, рекла таа, а добила и многу коментари за поддршка:
„Ова е страшно, мило ми е што успеа да разбереш дека врската не е нормална и излезе од неа“, и пишувале жени во коментарите во кои многу девојки ги споделувале своите, повеќе или помалку страшни, искуства од токсични врски.

11 строги правила:
– Ниту не се обидувај да ме игнорираш по оваа порака;
– Никогаш не ја исклучувај локацијата на телефонот;
– Комбинациите на облека прво мора да бидат одобрени од мене или од мајка ми;
– Мажите не смеат да ти приоѓаат поблиску од 7,5 метри;
– Не смееш да пиеш алкохол;
– Не смеете да носите кратки маици или тесни парчиња облека;
– Мора да бидеш во вашата соба секоја вечер во 21. часот за да бидам сигурен дека си сами кога ќе ти се јавам;
– Забавите се забранети;
– Не земајте облека на други момци;
– Не гушкај други мажи;
– Никогаш не смееш да го симнеш прстенот што ти го дадов.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Советува искусен пчелар: Ако ве искаса пчела или некој инсект, ова е спас

Ова е најдобриот совет за каснување од пчела или друг инсект и кога немате аптека …