Tag Archives: услови

Шокантна исповед на Хилари Свонк: „Добив Оскар, но немав пари за здравствено осигурување“

Во неодамнешното интервју за „The Drew Barrymore Show”“, актерката Хилари Свонк зборувала за проблемите со кои се соочила на почетокот на нејзината кариера. Откако во дамнешната 2000 година, освои Оскар за улогата во филмот „Boys Don’t Cry“, Хилари морала да оди на лекар поради здравствени проблеми. Во споменатото интервју таа …

Повеќе »

(ФОТО) УШТЕ ЕДЕН СКАНДАЛ ВО НИЗАТА – МЕГАН МАРКЛ БАДИЈАЛА ЛЕЕЛА СОЛЗИ? Кралот Чарлс НЕМА ШАНСИ да попушти! Со новиот потег покажал што ВИСТИНСКИ мисли за синот и снаата!

Се уште нема смирување во британското кралско семејство. Тоа го докажуваат новите детали за титулите кои треба да ги добијат децата на Меган Маркл и принцот Хари. Новите детали ги открил познавач на приликите на дворот, Кејти Никол. Неодамна говорејќи за The Royal Beat на True Royalty TV, таа рекла …

Повеќе »

(ВИДЕО) Расплаканата мајка ја покажала реалната слика за породилното отсуство во САД: „Ова е Америка!“

РЕБЕКА ШУМАРД се вратила на работа 12. дена по породувањето. 26-годишната медицинска помошничка била фрустрирана, исплашена и имала чувство на вина што работела наместо да биде со своето бебе на одделот за неонатална интензивна нега. Имено, таа родила бебе во 27-та недела од бременоста. „Треба да се вратите на работа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Швајцарска „капсула на смртта“ – изберете како ќе умрете: „Сè трае 30 секунди“

Швајцарија легализирала нов начин на умирање со помош на самоубиство, откако државниот медицински институт одобрил употреба на „сарко самоубиствен под“, 3Д печатена пренослива капсула што личи на ковчег со прозорци, пишува „Дејли Бист“. Досега, конвенционалните методи на потпомогнато самоубиство вклучуваа хемикалии, но Филип Ники, пронаоѓач на Exit International, рекол дека …

Повеќе »

Дечкото ја условил девојката со 11. БИЗАРНИ ПРАВИЛА: Фустанот мора да го избереме мајка ми или јас; не ја исклучувајте локацијата на телефонот …

Љубовните експерти често предупредуваат на таканаречените „токсични љубовни врски“ во кои едниот партнер треба да биде доминантен над другиот. За жал, таквите врски стануваат се’ почести меѓу тинејџерите кои често не знаат како да излезат од врска без последици. На интернет се појави список на „правила на однесување“, што предизвика …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СТРАШНО – ДОБИЛА „УБАВ“ ПОДАРОК ЗА 18. ГОДИНИ БРАК: Се вратила од службено патување и затекнала ПРАЗЕН СТАН без сопругот кој и направил многу ГРДА РАБОТА!

Американката Порша Мур Росмон (34) од Нешвил ја дочекал ладен туш на враќањето од службено патување од Лас Вегас. Сопругот по 18 години брак ја напуштил и и’ го испразнил речиси целиот стан. „После 18 години, ме оставаш вака? Се што имам сум јас, и јас сум во ред со …

Повеќе »

СЕ ПОЈАВИЛЕ ДЕТАЛИ ОД ПРЕДБРАЧНИОТ ДОГОВОР: Џенифер Лопез е подготвена на ОВА ако нејзиниот иден сопруг одбие да го ПОТПИШЕ!

Џенифер Лопез и нејзиниот вереник Алекс Родригез ја откажаа својата венчавка поради пандемијата на корона вирусот, а сега се појавија деталите од предбрачниот договор, што многумина шокирале. Имено, една од причините зошто тие ја ставија венчавката во мирување е обемниот предбрачен договор. Сепак, токму тој бил причина за нови, големи …

Повеќе »

(ВИДЕО) И дозволил на сопругата да го истриже: Резултатот е урнебесен!

Луѓето наоѓаат различни начини да се забавуваат во домашната изолација. Некои пишуваат, некои играат, а некои експериментираат со фризерските „зафати“. Затоа Jош Брингдал, 32-годишен возач на камиони од Мичиген, решил да и дозволи на сопругата да го истриже. Ова „коцкање“ не се исплатело, со оглед дека тој завршил со фризурата …

Повеќе »

Го замолчела – СЕ ВЕНЧАЛЕ ПА СОПРУГОТ И ГИ ОБЈАСНИЛ ПРАВИЛАТА ПО КОИ САКА ДА ЖИВЕЕ: Жената го сослушала а потоа КАЖАЛА ЕДНО НЕЈЗИНО ПРАВИЛО! Доживеал шок!

Кога ќе стапат во брак, младите се соочуваат со стресни промени во животниот стил, особено заради потребата да живеат во заедница со поразлични правила отколку порано, додека сè уште живеале сами. Необичната приказна за само што венчаниот пар ги шокирала сите. “Душо, ние сме во брак сега, па време е …

Повеќе »