семејство

(ФОТО) Сите ќе бидат поканети: Рики Мартин и Џван Јозеф ќе се венчаат наредната година

Популарниот латино пејач Рики Мартин наредната година ќе се венча со својот свршеник Џван Јозеф наредната година, а најавил дека тоа ќе биде голема и јавна венчавка на која сите ќе бидат поканети. “Тоа ќе биде голем настан за кој луѓето ќе зборуваат. Ние сме модерно семејство и сметам дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Цела сала плачела, па и тој:Младоженецот и го свртел грбот на невестата и открил дека неговото срце припаѓа на друга!

На една венчавка во Португалија младоженецот решил да проговори и да се обрати на лицето кое го сака. Биле во брак или не, сите добро знаеме како треба да изгледа венчавката – се собираат званици, младоженецот и невестата застануваат пред матичарот, тој раскажува шти има и тогаш им се обраќа …

Повеќе »

(ФОТО) Џесика Алба чека трето дете, а сопругот не престанува да ја вика „секси мама“

Кеш Ворен и Џесика Алба го очекуваат третото дете, а парот е повљубен од било кога Освен трудничкиот сјај, има нешто во неа на што нејзиниот сопруг не може да одолее, па и во медиумите неодамна ја нарекол „секси мама“. „Често останувам импресиониран со нејзината појава. Наутро кога ќе се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Рио Фердинанд во потресна исповед открил како им рекол на децата дека мајка им умира…

На бившиот англиски фудбалски репрезентативец сопругата му починала од рак. Пред две години Рио Фердинанд ја завршил богатата фудбалска кариера во која најголем печат оставаат 12. години играње во „Манчестер Јунајтед“. Последен клуб на овој одличен одбранбен играч бил лондонскиот „Queens Park Rangers“ во кој како 10. годишник почнал да …

Повеќе »

Соња Трчуловска: Семејството не е важна работа, семејството е СЕ тоа е почеток и крај на животот

Соња Тарчуловска во друштво на семејството го прослави 39 роденден, а по тој повод напиша трогателна порака на Фејсбук: – Денес е мој ден, денес ми е роденден! Најмили мои Јохан, Мелани, Младен и Јоана. Денес на мојот 39-ти роденден ме разнежнивте со ручекот којшто заедно го направивте за мене. …

Повеќе »

Отишла под Острог и доживеала шок: „Свештеникот им кажа на сите да излезат, а потоа паднав на стомак. Врискав од болки!“

„Имав чувство дека целиот свет ми се урива!Се гушев во проблеми, а немаше никој да ми помогне. Бев несреќна и незадоволна, нервозата постојано беше присутна.Животот ми се промени дента кога одлучив да го посетам манастирот на Свети Василие Острошки“ ја започнала својата приказна М.Б. (27), од Белград, која ви ја …

Повеќе »

Утре е Мала Богородица: Молитвите им помагаат на трудните и на неротките

Народот верува дека Пресвета Богородица е заштитничка на мајките воопшто и на леунките посебно, поради што жените што раѓаат ја повикуваат да им помогне полесно да се породат. Се верува дека таа им помага и на жените што немаат деца. Рождество на Пресвета Богородица е еден од големите празници на …

Повеќе »

Српската фолк пејачка ја убиле дома па ја фрлиле во блискиот каналот!?

Убиството на Јелена Марјановиќ, српската фол пејачка која е пронајдена мртва на 3. април минатата година, некои медиуми во Србија го нарекуваат тамошен „Твин Пикс“ бидејќи работите секој ден се’ повеќе се „замрсуваат“. Пејачката е убиена со тап предмет,а нејзиното измасакрирано тело е пронајдено во каналот блиску една населба во …

Повеќе »

Мала Богородица, празник на мајката на сите мајки

Народот верува дека Пресвета Богородица е заштитничка на мајките воопшто и на леунките посебно, поради што жените што раѓаат ја повикуваат да им помогне полесно да се породат. Се верува дека таа им помага и на жените што немаат деца. Рождество на Пресвета Богородица е еден од големите празници на …

Повеќе »