7 особини кои го красат ИДЕАЛНИОТ ПАРТНЕР: Сè е лесно со нив

Доколку барате партнер, обрнете внимание на овие ставки
Ако сакате да најдете сродна душа, треба да знаете каква личност ви треба и кои клучни квалитети сакате да ги има. Емоционално зрелите и одговорни мажи и жени се однесуваат одговорно и во љубовна врска.
Експертите за врски се согласуваат дека идеални партнери се оние кои ги поседуваат овие седум особини:

Искреност
Тие се искрени, можете да разговарате со нив за се знаејќи дека не ве лажат и дека секогаш ја зборуваат вистината. Тие не се обидуваат да ве измамат, ниту да ги испуштат или прекројат информациите во нивна корист.


Одговорност
Тие ја преземаат одговорноста за она што го кажуваат и прават и ги исполнуваат своите ветувања. Тие преземаат одговорност за сè, за сопствените емоции и нивното однесување. Ако згрешат, секогаш ќе се извинат и ќе се обидат да ги поправат работите.

Тие се полни со поддршка
Тие секогаш ќе ве поддржуваат на искрен начин и секогаш ќе бидат тука за вас, без разлика дали имате подеми или падови. Никогаш не е во нивен интерес да прават нешто што не ви се допаѓа само за да ги задоволите нивните интереси. Сакаат да ви дадат најголема поддршка и емоционална стабилност.


Сочувство
Тие ги почитуваат другите луѓе, и што е најважно, ве почитуваат вас. Тие немаат намера да ве повредат, понижуваат или омаловажуваат.

Тие се асервативни
Ќе ги изразат своите мисли, чувства и мислења и истото го очекуваат од вас. Ќе бидат асервативни во комуникацијата и ќе се стремат кон позитивен исход, каде и двајцата сте задоволни од решението.


Тие се полни со љубов
Тие сакаат емотивно сигурна, здрава и љубовна врска заснована на темелите на меѓусебно почитување, пристојност и посветеност.

Тие се рационални
Разумни се и рационални, особено во тешки ситуации и преку комуникација. Тие не дозволуваат емоциите да го контролираат нивното однесување, а вие се чувствувате безбедно покрај нив.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Скопје Куп 2024 – изложба на макети, диорами и минијатури

Во организација на макетарскиот клуб „Мајор Михајло Ивановски Микс“ од Скопје, од 1-ви до 3-ти …