(ФОТО) Глумецот Аљоша Вучковиќ ја победил свирепата болест!

Аљоша Вучковиќ (71) е еден од оние уметници што го обележаа југословенскиот театар, а особено се паметат неговите улоги во популарните серии „Вело мисто“, „Враќање на отписаните“, „Подобар живот“ … Тој ја надминал свирепата болест со која се борел од 2018. година.
„Јас не правам ништо и не можам ништо. Јас сум болен и не се чувствувам добро, тоа е една од причините зошто не глумам”, рекол тој во едно од последните интервјуа на крајот на 2018. година.
Сега, се појави фотографија од сцената на која се чита „Јас сум Феџица“ посветена на покојниот Феџа Стојановиќ. Вучковиќ изгледа видливо опоравено и јавноста е воодушевена. Полека се враќа во форма и се почесто излегува во јавноста.
Се враќа и на малите екрани со улога во сериите „Ајде вчера“ и „Азбуката на нашите животи“.


View this post on Instagram

A post shared by Beogradski mesec (@beogradskimesec)


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Џез концерт на Гоце Стевковски Квинтет

На 6 декември 2023 година, со почеток од 19.00 часот, во ЈОУДК “Бранд Петрушев” во …