Tag Archives: победа

(ВИДЕО) Ван Аш го намачи Ѓоковиќ, кој сепак најде решение за Французинот и се пласираше во четвртфиналето на Отвореното првенство на Србија

Лука Ван Аш денеска против Новак Ѓоковиќ одигра над своите можности, но српскиот тенисер успеа да направи пресврт по загубениот сет и да го победи Французинот со 2:1 пред полните трибини на централниот терен на Отвореното првенство на Србија по повеќе од два и половина час борба (6:7, 6:3, 6:2). …

Повеќе »

Победил на квиз и освоил 15.000 евра: „Не знам што ќе правам со парите, морам да ја прашам сопругата!“

Павао Црнко од Суњ кај Сисак учествувал во втората епизода од новата емисија на ХРТ „Супер потера“ и освоил 15.000 евра. Покрај тоа што ја однел победата дома и значителна сума на пари, играчот привлекол внимание и со тоа што одговорил што ќе прави со заработените пари. Еден од ловџиите, …

Повеќе »

Квитова го освои Мајами и конечно ја сопре Рибакина

Петра Квитова е шампионка на Мајами. Двојната шампионка на Вимблдон беше подобра од актуелниот шампион на Вимблдон со 7:6 (16:14), 6:2. Рибакина нервозно го започна натпреварот, со една дупла беше 15-40 веќе во првиот гем, но сепак направи пресврт. И покрај тоа, Квитова делуваше посигурно од основната линија и беше …

Повеќе »

(ФОТО) Каква порака стигна од Србија по сензацијата на Хрватска и исфрлувањето на Бразил: „Зошто сега цел екс-ју навива за Хрватска во име на сите тие прекрасни поминати денови?“

Српскиот писател Стефан Симиќ, чии дела често се објавувани на многу портали во регионот, проговори откако Хрватска сензационално го исфрли Бразил и се пласираше во полуфиналето на Светското првенство во Катар. Неговата објава ја пренесуваме во целост:„ ZAŠTO CELA EX YU SADA NAVIJA ZA HRVATSKU U ime svih onih divnih …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТИЕ СЕ УНИКАТНИ! Јапонците ги почитуваат правилата на улицата дури и во моменти на најголемо лудило, снимката од прославата е величествена!

Навивачите на Јапонија вчера имаа причина да слават бидејќи ја победија Германија на Светското првенство во Катар, а прославата траеше до доцна во ноќта и во оваа азиска земја. Јапонските навивачи излегле на улиците да ја прослават победата и пресвртот на нивната репрезентација против еден од најголемите фаворити на турнирот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАРА И СТЕФАН СКОКАНАЛЕ НА НОВАК: Прекрасен момент на Ѓоковиќ со децата! Синот викал „АЈДЕ ТАТО“, а потоа истрчал да го гушне…

По тешките два сета и победата над Тејлор Фриц, Новак Ѓоковиќ едвај ја дочека средбата со своите најголеми обожаватели. Синот Стефан (8) и ќерката Тара (5) исто така нетрпеливо чекаа да заврши натпреварот против Американецот за да можат да потрчаат во прегратките на својот татко. Новак во текот на мечот …

Повеќе »

НЕВИДЕН СЛУЧАЈ! ЖЕНА ПРЕЖИВАЛА 12. РАЗЛИЧНИ ТУМОРИ: Лекарите се надеваат дека ќе анализираат примерок од крвта – ова е клучно за ЛЕКОТ?!

Уникатниот случај на жена која преживеала 12. тумори на различни органи ги изненадил лекарите, истражувачите и научниците. Неверојатен случај може да помогне во лекувањето на ракот, се надеваат научниците! 36-годишна жена станала првиот пациент во светот кој имал 12. различни тумори, од кои пет малигни и агресивни. Таа ги преживеала …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЗА ВРЕМЕ НА ВОЈНАТА – Олена и Володимир Зеленски позирале за Вог: „Се радуваме на победата на Украина!“

Олена Зеленска и Володимир Зеленски се појавија во новото издание на магазинот „Вог“. Тие зборуваат за нивниот брак и војната во Украина. View this post on Instagram A post shared by Vogue (@voguemagazine) Имено, првата дама на Украина изјавила дека го запознала Володимир во средно училиште. Започнале да се забавуваат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Бил Козби е прогласен за одговорен за сексуално злоставување малолетничка

БИЛ КОЗБИ беше прогласен за одговорен за сексуално злоставување на Џуди Хут, тогаш 16., на имотот на Плејбој во 1975. година. The Guardian објави дека поротата одлучила Козби да и плати отштета на Хут, која сега има 63. години од 500.000 долари. Според англискиот весник, поротата одлучила дека Козби „намерно …

Повеќе »