Здрав десерт: Мафини со овесни снегулки и банани

Потребно е:
1,5 шолја овесни снегулки
3 јајца
3 пасирани банани
овошје по желба
Подготовка:  јајцата изматете ги, додајте ги пасираните банани и лесно измешајте. Потоа вмешајте ги и снегулките и овошје по желба.


Калап за мафини намачкајте со путер или маргарин и ставете од смесата.
Печете 20 минути на 180 степени.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнува Светиот праведен и многустрадален Јов

Светиот праведен и многустрадален Јов Јов беше потомок на Исав, внукот Авраамов и живееше во …