Волшебно овошје: Еве што му се случува на вашето тело кога ќе изедете 7. ореви!

Истражувањата покажуваат дека оревите ни помогнуваат бргу и лесно да слабееме
Ако сте на диета не ја одбегнувајте ужината, туку јадете го ова волшебно овошје кое бргу ги топи мрсните наслаги.
Истражувањата покажуваат дека оревите ни помогнуваат побргу и полесно д слабееме. Оревите содржат состојки кои прават подолго време да бидеме сити и го намалуваат зголемениот апетит. Шака од ова овошје дневно е доволна да го поттикне процесот на слабеење,а истиот ефект на организмот го имаат и бадемите.
Нивното чудотворно дејство се крие во количеството на протеини и масти кои ги содржат. Оревите се особено добри за намалување на мрсните наслаги на стомакот, бидејќи имаат монозаситени масти кои не се таложат околу струкот. Додека сте на диета слободно грицкајте ореви, бавете се со физичка активност и очекувајте неверојатни резултати во наредниот период.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за утре, 23.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Нема пречки на професионалниот пат на Овенот овој четврток. Постои можност да се …