(ВИДЕО+ФОТО+Рецепт) НЕ ПОСТОИ ПОЛЕСЕН НАЧИН – Академик др. Болотов, украински Ајнштајн: Вака длабински се чистат здравите клетки, а туморските и оштетените се исфрлуваат – а лекот е во кујната!

Еден од најдобрите начини да избегнете сериозни болести…
Клетките на човечкото тело стареат, се распаѓаат и умираат со возраста.
Ова се должи на штетата предизвикана од слободни радикали и токсини како што се тешки метали, нитрати, радионуклиди, на кои телото е изложено за време на животот.
Но, овој процес на стареење и како може да се забави, тврди физичар, математичар, филозоф и академик Борис Болотов, исто така наречен „украински Ајнштајн“.
Тој верува дека нашето тело е „саморегулирачко“ и има капацитет за само-лекување и само-излекување. После долгогодишно проучување на клетките на човечкото тело и како тие можат да се подмладат, тој осмислил бројни терапии што се покажале како многу успешни.


Д-р Болотов открил процент на клетки кои созреваат кај една личност во текот на една година.
– кај едногодишно дете бројот на такви клетки е 1%
– за седумгодишно дете тој процент се зголемува на 10%
– кај маж на 50. години, броењето на клетките е дури 40-50 проценти.
Врз основа на сопствените истражувања, тој исто така дизајнирал систем за лекување со кој клетките можат да се регенерираат и подмладат. Старите, истрошени клетки се заменуваат со нови кои носат сила и виталност.
Првото и најважното правило за подмладување е да се зголеми бројот на нови ќелии во однос на старите и оштетените, а рецептот за ова дизајниран од д-р Балотов е многу едноставен. Потребна ви е само една состојка за ова – морска или хималајска сол.
Овој кујнски мултипрактик одамна се користи како лек за разни заболувања и проблеми.
Рецепт на д-р Болотов за чистење и обнова на клетките
Половина час после јадење ставете 1 грам хималајска сол на вашиот јазик.
Почекајте неколку секунди за да се раствори во устата па проголтајте.
Овој рецепт со сол може да го примените после секој оброк.Како делува морската сол?
Солта го стимулира лачењето на ензимот пепсин, кој освен што придонесува за варењето ја забрзува елиминацијата на старите клетки, како и на оние оштетени од разни токсини. Со користење на овој рецепт, д-р Болотов ќе го охрабри лачењето на желудечниот сок, кој содржи супстанции потребни за отстранување на оштетените клетки од вашето тело.
Ова ќе му даде поттик на вашето тело самостојно да се бори со штетните токсини и клетките на туморот.
Академикот вели дека ако го практикувате овој рецепт најмалку 6. месеци, бројот на нови клетки во вашето тело ќе порасне повеќе, што е потврдено од намалувањето на брчките на лицето.


Дали знаевте дека дури и античките Грци верувале во прекрасните својства на морската сол? Тие, после оброците, растворале зрно сол во устата.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за утре, 23.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Нема пречки на професионалниот пат на Овенот овој четврток. Постои можност да се …