(ВИДЕО+ФОТО) Сцена од бајките: На терасата на ова семејство редовно доаѓаат елени!

ЕДНО семејство во Колорадо, САД, ужива да живее со елени.
Тие објавуваат слики и фотографии од елени на Инстаграм и редовно воодушевуваат многумина.

Елените веќе се навикнати на нивното присуство, па често ѕиркаат низ прозорците, но и низ вратата, а не се плашат дури и ако некој од семејството е на тераса.„Колку е прекрасно ова“, „Ти завидувам во овој бајковит живот“, може редовно да се читаат во коментарите, а штом ги видите снимките и фотографиите што ги објавуваат, ќе ви биде јасно зошто.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Концерт на грчкиот бенд „The Bonnie Nettles“ во Агора

Вечерва со почеток во 21:30 часот, во кафе барот Агора во Куманово, ќе се одржи …