(ВИДЕО+ФОТО) САКА ДА ГИ ОБЕЗБЕДИ – Брус Вилис го сменил тестаментот, најмногу пари ќе остави на сегашната сопруга и најмалите деца

Брус Вилис го променил тестаментот неколку дена откако дознал дека има афазија.
Неговото богатство од 250 милиони долари ќе оди кај неговото семејство. По еден милион долари ќе им остави на ќерките Румер (34), Скаут (31) и Талула (28) кои ги добил со Деми Мур, пренесува Radar Online.

Изворот открил дека најголемиот дел од парите ќе одат за неговата сегашна сопруга Ема и нивните ќерки Мејбел (10) и Евелин (8).„Брус сака да се погрижи неговите најмали деца да бидат обезбедени финансиски. Тој мисли дека на Румер, Скаут и Талула ништо нема да им недостига. Брус прво го промени тестаментот во 2009. година, откако се ожени со Ема, а потоа неколку месеци по раѓањето на нивните деца, а потоа повторно кога дознал дека има сериозни здравствени проблеми“, додал изворот.

Актерот исто така верува дека Деми, чие богатство се проценува на 200 милиони долари, секогаш ќе биде тука за Румер, Скаут и Талула.
„Состојбата му се влошува. Тој не разбира што му се зборува“, рекол тој.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Читаме боса нова со „Акварела“ квартет

„Литература.мк“ во партнерство со радиото „Џез ФМ“ организираат низа музички настани во новото Café Literatura …