(ВИДЕО+ФОТО) Ранду од Касандра сега има 60. години и никогаш не би го препознале

„Касандра“ е веројатно најгледаната латиноамериканска теленовела на сите времиња на овие простори. Скоро нема некој што не знае за Касандра, Игнатиј, Луис Давид, Ранду и Доринда.
Славниот Ранду, на кого Касандра му беше ветена невеста, беше смртно заљубен во неа, во серијата тој беше фрлач на нож во циркус.
Актерот кој го играше Рандуа се вика Хенри Сото и денес има 60. години, а судејќи според фотографиите, денес тој дури и не личи на славниот лик од серијата.
Иако го паметиме по неговата долга црна коса и шалови, Хенри денес е побелен, има пократка коса, а има и брада и мустаќи.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by HENRY SOTO (@henrysotooficial)


Сепак, дури и по толку многу години, многумина го поврзуваат со Касандра, а ниту тој самиот не заборавил на својата славна улога, па често објавува снимки од оваа серија.


 

View this post on Instagram

 

A post shared by HENRY SOTO (@henrysotooficial)

Денес, Хенри игра во театар и се занимава со хуманитарна работа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HENRY SOTO (@henrysotooficial)

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес роденден прославува актерот Драган Довлев

Драган Довлев е роден на 21 јуни 1970 година во Охрид. Тој е македонски театарски, …