Tag Archives: 60. години

(ВИДЕО) Новинарката што го покажа „меѓуножјето“ на ТВ има 60: Ова се фотографиите од нејзиниот Инстаграм

Светот вчера го обиколивидео од италијанската телевизија РАИ во кое новинарката Паола Ферари за момент го покажала меѓуножјето. 60-годишната новинарка се чини дека не е свесна дека ја снима камерата, па ги прекрстила нозете и за момент покажала премногу, потсетувајќи многумина од Шерон Стоун во филмот „Сурови страсти“. Paola Ferrari.60 …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркл нема да присуствува на откривањето на статуата на Лејди Ди

Кралското семејство на 1 јули ќе постави статуа во палатата Кенсингтон во чест на принцезата Дијана. Статуата ќе ја краси „Потопената градина“ што и беше омилено место на имотот. Имено, ако принцезата Дијана не загинеше во сообраќајна несреќа, таа на 1 јули оваа година ќе наполеше 60 години. По тој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ранду од Касандра сега има 60. години и никогаш не би го препознале

„Касандра“ е веројатно најгледаната латиноамериканска теленовела на сите времиња на овие простори. Скоро нема некој што не знае за Касандра, Игнатиј, Луис Давид, Ранду и Доринда. Славниот Ранду, на кого Касандра му беше ветена невеста, беше смртно заљубен во неа, во серијата тој беше фрлач на нож во циркус. Актерот …

Повеќе »

(ФОТО) Лепа Брена го прославила 60. роденден:„За мене годините се само број!“

Порталот Nova.rs дошол во сопственост на ексклузивни фотографии од прославата на шеесеттиот роденден на Брена, кој таа го прослави со семејството, пријателите и познаниците. Во оваа прилика, Лепа Брена  изјавила дека планирала големо семејно патување, но дека сепак одлучила да направи симболична прослава поради коронавирусот. „Со семејството го славам денешниот …

Повеќе »

(ФОТО) Антонио Бандерас го победил корона вирусот со фудбалски шут!

Коронавирусот му беше дијагностициран на денот кога го прослави својот 60-ти роденден… Антонио Бандерас,преку социјалните медиуми, ги извести јавноста и своите обожаватели дека по три недели бил негативен на Ковид-19. Коронавирусот му беше дијагностициран на денот кога го прослави 60-тиот роденден. Актерот исто така напиша дека ги има на ум …

Повеќе »

(ФОТО) ФОТКИТЕ ОТКРИВААТ – БРЕНА ДОБИЛА СТАРЕЧКИ ПЕГИ ПО ЦЕЛОТО ТЕЛО: Изгледот не може да ја скрие возраста!

Пејачката Лепа Брена моментно е во Хрватска, каде ужива на продолжениот одмор… Брена изгледа волшебно и одлично и покрај нејзината возраст, а нејзината фигура од нејзините помлади денови никогаш нема да биде заборавена. Таа секогаш ќе се смета за една од најзгодните пејачки на Балканот а Брена и’ сега може …

Повеќе »

(ФОТО) Лепа Брена пред 60. роденден покажала неверојатни нозе

Иако во октомври ќе наполни 60. години, Лепа Брена сè уште се обидува да остане во врвна форма, а резултатите се многу видливи. Легендарната пејачка летува во Монако со сопругот Боба Живојиновиќ, а синоќа објави фотографија на Инстаграм на која може да ги „полуди“ нејзините фанови. View this post on …

Повеќе »

(ФОТО) НИКОГАШ НЕ Е ДОЦНА: Популарниот музичар Aрчи станал татко на 60. години!

Повозрасните сигурно се сеќаваат на Арчи, музичарот кој настапи на неколку фестивали, „исфрли“ повеќе хитови…но, потоа преку ноќ замина во Дубровник (од каде што има потекло) и музиката ја остави на некои други… Златимир Аревски, познат во македонската јавност како Арчи, неодамна станал татко. Шеесетгодишниот пејач пред месец и половина …

Повеќе »

(ФОТО) Емотивна средба – Цел живот ја барала мајката, а ја запознала пред нејзиниот 104. роденден!

Ајлин Мекен (81) сеуште не може да верува дека успеала да ја најде мајката која ја барала 60. години. Ајлин пораснала во сиротопиталиште во Ирска и никогаш не ја запознала својата биолошка мајка. Кога наполнила 19. години почнала со потрагата, но без успех.Минатата година, ја контактирала телевизијата РТЕ со надеж …

Повеќе »