(ВИДЕО+ФОТО) После 15. месеци Тамара се обидува да ја исправи грешката за погрешно испеаната химна: Под градите ги истетовира македонските револуционери!

Минатата година на прославата на Денот на САД Тамара ја испеа македонската химна но на социјалните ми бешеосуден бидејки изоставу цела строфа, делот во кој се набројуваат македонските револуционери…
Откако во емисијата „Бекстејџ“ македонската пејачка Тамара Тодевска призна дека ненамерно направила грешка при интонирањето на химната и дека планира да ги истетовира стиховите, вчера тоа и го направила.


Имено таа на својоите профили на социјалните мрежи сподели две фотографии од новата тетоважа на која се испишани имињата на македонските револуционери Гоце Делчев, Пити Гули и Даме Груев Сандански.
Инаку таа во емисијата зборуваше и за тешките моменти со кои се уште се соочува откако на прославата во Амбасадата на САД за „4 јули“ при интонирањето на македонската химна го изостави делот со Гоце Делчев.


Во видеото подолу ве потсетуваме на нејзиниот настап во амбасадата на САД во Скопје.

Настапот на Тамара почнува во 02.30 минути.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Скопје Куп 2024 – изложба на макети, диорами и минијатури

Во организација на макетарскиот клуб „Мајор Михајло Ивановски Микс“ од Скопје, од 1-ви до 3-ти …