(ВИДЕО+ФОТО) НЕ ИМ Е ЛОШО ВО КАРАНТИН: Кејт и Вилијам објавиле фотографии од нивната раскошна палата!

Принцот Вилијам, Кејт Мидлтон и нивните деца – Џорџ (6), Шарлот (4) и Луис (1) се повлекле во изолација во кралската резиденција во Кенсингтон, откако во Велика Британија бил прогласен карантин.


View this post on Instagram

Self-isolation and social distancing can pose huge challenges to our mental health — in recent weeks The Duke and Duchess of Cambridge have been in regular contact with organisations and patronages to understand the issues they are facing during this difficult time. Last week ☎️ The Duke spoke to @mindcharity CEO Paul Farmer, and The Duchess spoke to Catherine Roche, CEO of @_place2be. Today Public Health England has published new guidance to help support people during the COVID-19 outbreak, and updated its world-leading Every Mind Matters platform, with specific advice on maintaining good mental wellbeing during the outbreak; take a look at our Story or visit the link in our bio 📱 to find out more. Speaking about the new guidance, The Duke and Duchess said: • “It is great to see the mental health sector working together with the NHS to help people keep on top of their mental well-being. • By pulling together and taking simple steps each day, we can all be better prepared for the times ahead”. • The Government has also announced a grant for @MindCharity to help fund their services for people struggling with their mental wellbeing during this time.


A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on


Вилијам и Кејт на социјалните мрежи покажале дека и’ во изолација работат, и се фотографирале во раскошната канцеларија на својата палата со десет спални соби.
Како што објавиле, наскоро ќе го претстават проектот на психолошка помош на граѓаните во време на карантинот во Велика Британија, вреден 5. милиони фунти.

„Џорџ, Шарлот и Луис уживаат во пространите градини на Анмер Хол“, реко,извор близок до кралското семејство.

Г.О.

Видео и фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Премиера на детскиот филм „Луси гангстерката“

Денес, со почеток во 16:00 часот во Центарот за култура „Кочо Рацин“ во Кичево премиерно …