(ВИДЕО+ФОТО) МОСКВА ПОБЕЛЕЛА: Падна првиот снег во главниот град на Русија, се подготвуваат за студената зима!

Во раните утрински часови во областа на Москва паднал снег, а првите бели снегулки оваа есен секако претставуваат вовед во најстудениот период од годината во оваа земја.
Според руските метеоролошки служби, се очекува да наврнат околу три сантиметри снежна покривка, а силен ветер да доведе до намалување на видливоста во Москва.


View this post on Instagram

A post shared by Segius NonHuman (@segius_nonhuman)


Агенцијата РИА соопшти дека снегот во поширокиот московски округ на места прераснал во снежна бура, а според најавите на метеоролошките служби врнежите од снег треба да престанат во попладневните часови.
Во петокот центарот на Москва го зафатија првите снежни врнежи. Видливоста на патиштата нагло е влошена и поради тоа сообраќајот е отежнат


Сепак, првата снежна покривка оваа есен е типична за овој период од годината и не би требало да трае долго – пренесува агенцијата Интерфакс.И покрај тоа што врнежите од снег треба да престанат во попладневните часови, руските метеоролошки служби најавија дека во Москва во наредните денови ќе доминира Ветер и леден дожд, а прогнозите покажуваат дека температурите во наредните денови ќе се движат до минус 7. степени.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Започна снимањето на филмот „Касапско оро“: Политички трилер кој ветува визуелна и емотивно моќна приказна

Денеска на падините на Средно Водно, во драматичен амбиент и со исклучителна филмска екипа, падна …