(ВИДЕО+ФОТО) Мелани Грифит привлекува внимание со линијата и на 63. години: Погледнете како тренира!

СЛАВНАТА актерка Мелани Грифит е решена да биде фит и со 63. години. Таа тренира интензивно со Гунар Петерсон и не дозволува годините да ја забавуваат.
Таа објави видео од еден од нејзините последни тренинзи и докажа дека е во одлична форма.
„Дали е тоа добро? Дали сум готова”, прашала низ смеа откако ја завршила вежбата.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by MELANIE (@melaniegriffith)


Холивудската sвезда инаку тренира три пати неделно.
„Гунар е еден од најсмешните, најдобрите и најинтересните луѓе што сум ги сретнала. Се смееме, ме турка напред. Јас сум среќна и благодарна жена”, истакнала Грифит која ги мотивирала следбениците.
„Изгледаш прекрасно“, „Секоја чест на волјата“, коментирале некои.


 

View this post on Instagram

 

A post shared by MELANIE (@melaniegriffith)

Грифит често останува во воздух затоа што многу добро знае дека нема ништо подобро од свеж воздух поради кој е пофокусирана, има појасен ум и подобро и поквалитетно спие.

Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ретроспективна изложба на Драган Верговски-Алпи

Денес, во Чифте Амам, со почеток во 20:00 часот, ќе биде отоворена ретроспективната изложба на …