Tag Archives: 63. години

(ВИДЕО) ПОЧИНАЛА ПОЗНАТАТА ОСКАРОВКА: Ги испеа насловните нумери од култните филмови, остави неизбришлива трага на светската сцена

Ајрин Кара, најпозната по пеењето на насловните нумери на филмовите „Fame“ и „Flashdance“ од 1980-тите, починала на 63-годишна возраст. Веста ја потврдила нејзината публицистка Џудит А.Мус на Твитер, која открилаа дека Кара починала во својот дом на Флорида. Причината за смртта засега не е позната. This is the absolute worst …

Повеќе »

In memoriam: На 63. години почина новинарката Гордана Стошиќ

По кратко боледување утрово во Скопје на 63 годишна возраст почина долгогодишната новинарка Гордана Стошиќ, соопшти Зрдужението на новинари на Македонија (ЗНМ) изразувајќи длабоко сочувство до семејството на колешката. Во почетокот на 1990-те беше дел од тимот на популарната дебатна емисија на МРТВ „Без наслов но со повод“ од каде …

Повеќе »

(ФОТО) СЕКСИ ШЕРОН! Познатата актерка во седмата деценија во црн кожен фустан „ЈА ЗАПАЛИ“ ВЕНЕЦИЈА!

Актерката одлично стараее. Без оглед на тоа што Шерон Стоун е веќе во седмата деценија од животот, убавата актерка продолжува да привлекува внимание со својот изглед. Природна убавица За разлика од многу познати дами чии лица се речиси неподвижни од ботокс, Шерон (63) е вистински пример дека жената може да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИЗГЛЕДА НЕВЕРОЈАТНО: Овие фотографии на Шерон Стоун сите ги гледаат со неверување!

Изгледа беспрекорно и на нејзиниот пример гледаме дека годините се само бројка. Плени со својот изглед, убавата насмевка и ставот на самоуверена дама која во март наполни 63 години. Многумина велат дека таа сè уште е една од најхаризматичните појави и дека во прилог на тоа и оди и веселиот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Шерон Стоун денес полни 63. години а и понатаму би можела да игра во „Ниски страсти!“

Американската актерка, продуцентка и поранешна манекенка Шерон Стоун денес наполни 63. години. Таа ги освои срцата на публиката во филмот „Ниски страсти“ а таа улога не била ниту наменета за неа. Пред неа, улогата била одбиена од многу познати актерки, како што се Џулија Робертс, Мег Рајан, Мишел Фајфер, Џина …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мелани Грифит привлекува внимание со линијата и на 63. години: Погледнете како тренира!

СЛАВНАТА актерка Мелани Грифит е решена да биде фит и со 63. години. Таа тренира интензивно со Гунар Петерсон и не дозволува годините да ја забавуваат. Таа објави видео од еден од нејзините последни тренинзи и докажа дека е во одлична форма. „Дали е тоа добро? Дали сум готова”, прашала …

Повеќе »

(ФОТО) Алек Болдвин станал татко на 63. години: Со инструкторката по јога, 26. години помлада од него, го добил шестото дете

Глумецот Алек Болдвин (63) со сопругата Хиларија (37) го добил шестото дете. Актерот Алек Болдвин стана татко по шести пат. Тој доби петто дете со неговата сопруга Хилариа, 26 години помлада од него. View this post on Instagram 🖤 A post shared by Hilaria Thomas Baldwin (@hilariabaldwin) on Sep 9, …

Повеќе »