(ВИДЕО) 18. годишна „Тик-токерка“ извршила самоубиство – го најавила на Инстаграм

Младата осумнаесетгодишна инфлуенсерка Десрија Шифер извршила самоубиство откако на својот Инстаграм објавила проштална порака.
Девојката била многу популарна и на социјалната мрежа ТикТок, каде ја следеле 1,6 милиони луѓе.
Тажната вест дека младата интернет sвезда си го одзела животот ја потврдија нејзините родители, кои се вон себе поради страшната трагедија.
„Срцето ми е скршено, не ми се верува дека те нема. Само чекам да ми кажеш дека беше шега, но не е. СБарем јас да умрев за тебе“, напишала нејзината мајка Џенифер на Фејсбук.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by #babygirldee (@dazhariaa._)


Нејзиниот татко, Рахим Ала, на GoFundMe, започнал кампања за погреб на неговата покојна ќерка.
„Би сакала да разговараше со мене за стресот што го чувствуваше и за мислите за самоубиство. Знам дека можевме да го решиме“, напишал нејзиниот татко.


Фото: Принтскрин/TikTok/dazhariaa

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈГОЛЕМИ МАНИПУЛАТОРИ НА ХОРОСКОПОТ: 3 знаци кои можат да ве измамат без да сфатите

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …