Tag Archives: најава

(ФОТО) ПРИВЛЕКОЛ ВНИМАНИЕ – Принцот Хари ги презентира мемоарите, дали насловот на книгата носи скриена порака?

Долгоочекуваните мемоари на војводата од Сасекс ќе бидат објавени во јануари, објави денеска издавачот Penguin Random House. Сепак, најмногу внимание привлече насловот на книгата „Spare“ (во превод резерва). Во соопштението се открива дека мемоарите на принцот Хари, кои првпат беа најавени минатата година, ќе се викаат „Spare“. Во описот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Руски рапер се самоубил поради Путин

Според странските медиуми, раперот Иван Виталиевич Петунин, попознат по уметничкото име Воки, извршил самоубиство поради регрутирањето што го најавил Владимир Путин. Телото на Петунин било пронајдено во близина на зграда откако 27-годишниот музичар снимил видео порака објавена на неговиот канал Телеграм. Во пораката тој наведува дека не сака да убива …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дамир Пух – Со објавување на „Neon Flame“ ја најавува промоцијата на албумот!

Neon Flame е насловот на новиот инструментален сингл на Дамир Пух, кој воедно е најава за новиот соло албум “Divergence”, кој излегува на 17ти ноември оваа година. Се работи за енергична и модерна композиција, со уникатен спој на стилови, која внесува свежина на прогресивната сцена. Со својата слоевитата ритмичка и …

Повеќе »

Телото ви испраќа предупредување преку вашите нокти: Доколку ги забележите овие промени, задолжително посетете лекар

Овие промени може да укажуваат на сериозни здравствени проблеми Понекогаш игнорираме некои промени во телото, кога всушност треба да обрнеме внимание на сигналите што телото ни ги испраќа. Многумина, на пример, не знаат дека симптомите на покачен холестерол се забележуваат на рацете, поточно на ноктите. Кога артериите ќе се затнат …

Повеќе »

(ФОТО) Пејачката позирала речиси гола – дали е ова најмалото бикини досега?

Дивата објави многу атрактивна слика на мрежите и со тоа го најави своето враќање во голем стил. Бијонсе на многу впечатлив начин го промовира својот нов албум „Renaissance“ позирајќи во минијатурен костим на холограм во облик на коњ. View this post on Instagram A post shared by Beyoncé (@beyonce) Во …

Повеќе »

Следува период на многу топло време – температури и до 40. степени!

Следува период на топло време со дневни температури кои насекаде ќе бидат над 30 степени. Утре во попладневните и вечерните часови ќе има појава на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Во среда ќе настапи преодно стабилизирање, а во четврток и петок на повеќе места повторно ќе биде нестабилно …

Повеќе »

(ВИДЕО) БРЕД ПИТ НАЈАВИЛ КРАЈ НА КАРИЕРАТА: „Во последното тримесечје сум“

Изгледа дека се ближи крајот на уште една спектакуларна холивудска кариера. Бред Пит (58) во разговор за медиумите најавил дека филмот „Bullet Train“ во кој ја имаше главната улога многу лесно може да биде неговиот последен голем проект. Тој станал, како што вели, многу пребирлив кога се во прашање понудите, …

Повеќе »

ИДОЛИТЕ НА НОВАТА ГЕНЕРАЦИЈА „ДАЈТЕ МУЗИКА“ СО СПЕКТАКУЛАРЕН КОНЦЕРТ НА 27-МАЈ ВО СКОПЈЕ!

Најпопуларното детско и тинејџерско шоу „Дајте музика“ ќе одржи голем спектакуларен концерт на 27-ми мај, на стадионот на АРМ во Скопје, во организација на „Авалон Продукција“. Публиката ќе може во живо да ги слушне сите нивни огромни хитови од популарниот серијал, како и нов материјал, а концертот ќе биде збогатен …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Фрајле: „Македонските мажи се топли и внимателни, затоа се заљубуваме во нив“

Новосадската група „Фрајле” по една и пол година дојдоа во Скопје за да го најават големиот концерт на 18 јуни пред платото на МОБ. Тие првпат дојдоа како тројка, оти пред неколку месеци од групата си замина Марија, пејачката поради која пред 13 години настанаа „Фрајле”. Велат, тој период сега …

Повеќе »