(ВИДЕО) ЗА ВРЕМЕ НА КАРАНТИН: Британец во дворот направил пруга и вагон за одмор

За да го наполни своето време во карантин, Британец во неговата градина направил железница.
Едријан Бекшил го искористи времето во карантин за да реализира импресивен проект.
Станува збор за поранешен работник на британската железница, кој направил железничка пруга долга нешто повеќе од девет метри во својата градина во Истборн. Исто така, тој направил придвижен вагон кој многу добро го опремил за одмор и читање.
Следниот чекор е да ја прошири пругата на 14. метри, доколку преговорите со сопругата Рут бидат успешни.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: две години без нашиот истакнат поет, преведувач и професор Драги Михајловски

Драги Михајловски е роден на 16 октомври 1951 година во Битола, каде го поминал и …