Tag Archives: пруга

(ВИДЕО) ПОВЕЌЕ СРЕЌА ОД ПАМЕТ – Погледнете како оваа жена ја претрчала пругата и за влакно го избегнала налетот на возот

Компанијата што се грижи за одржување на железничката инфраструктура во Холандија, ProRail, на својот канал на Јутјуб објавила видео од моментот кога една жена за влакно избегнала железничка несреќа. Снимките од надзорната камера ја прикажуваат како трча по патеката и покрај рампата надолу, но потоа таа одлучува да се врати. …

Повеќе »

(ВИДЕО) За возење по пруга казнет со огромна парична казна но и затвор…

Се уште не е познато зошто се одлучил за опасен маневар што предизвикало одложување на железничкиот сообраќај, но и екстремно големи лични проблеми. 31-годишен Британец одлучил на почетокот на мај со својот SUV Mitsubishi Pajero да се вози на пруга недалеку од Бирмингем. Откако ја поминал станицата во Дадестон, тој …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во автомобил заглавил на рампа а потоа дошол воз…

МНОГУ возачи сметаат дека преминувањето на пругата е крајно стресно, а некои немаат начин да научат дека возот секогаш има предност. Токму тоа го доживеал и возачот на Фолксваген во Луксембург, според сопственото искуство. Очигледно во последен момент решил да ја премине железничката пруга и се заглавил меѓу двете рампи. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВО ПОСЛЕДЕН МОМЕНТ – Дете паднало на шини а од сигурна смрт го спасил херојски подвиг!

Детето се спасило од сигурна смрт откако паднало на шините на железничката станица во Индија во моментот кога возот се приближувал со голема брзина, а се’ благодарение на херојското дело на еден од вработените. Снимките од видео надзор прикажуваат дете како оди со маж по должината на платформата за да …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗА ВРЕМЕ НА КАРАНТИН: Британец во дворот направил пруга и вагон за одмор

За да го наполни своето време во карантин, Британец во неговата градина направил железница. Едријан Бекшил го искористи времето во карантин за да реализира импресивен проект. Станува збор за поранешен работник на британската железница, кој направил железничка пруга долга нешто повеќе од девет метри во својата градина во Истборн. Исто …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕКУНДИ ГО ДЕЛЕЛЕ ОД СМРТ: Човек ја минувал пругата кога кон него доаѓал воз – а потоа бил спасен од полицаец!

Полицискиот службеник Анил Кумар (55) спасил патник кој на колосекот тргнал прекуп железничка пруга на која во тој момент се движел воз пренесува Miror. Се чинело дека патникот не внимавал на своејот пат. ТСо лесен чекор одел по шините, не забележувајќи го возот што се движел директно кон него. Храбриот …

Повеќе »