(ВИДЕО) Во автомобил заглавил на рампа а потоа дошол воз…

МНОГУ возачи сметаат дека преминувањето на пругата е крајно стресно, а некои немаат начин да научат дека возот секогаш има предност.
Токму тоа го доживеал и возачот на Фолксваген во Луксембург, според сопственото искуство. Очигледно во последен момент решил да ја премине железничката пруга и се заглавил меѓу двете рампи. Снимката започнува во моментот кога возачот излегува од автомобилот и оди на сигурно. Неколку секунди подоцна, возот поминува со полна брзина. Тој го збришал теренецот Фолксваген и дури потоа застанал.
Вториот дел од видеото ги покажува последиците од судирот во кој „подебелиот“ крај логично го извлекол Фолксваген. Останало многу од автомобилот, што јасно укажува дека возачот бил во фатална ситуација. Иако навреме избегал од автомобилот, луксембуршкиот RTL јавува дека во несреќата возачот бил повреден.
Како што се очекувало, никој од 34-те патници во возот не бил повреден, но многу е веројатно дека сите биле импресионирани и на многу директен начин виделе колку е опасно да се премине пругата во последен момент.


Фото: Принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Samsung Electronics доби Сертификат за намален јаглероден отпечаток на производот за телевизорите 2024 Neo QLED, OLED и Lifestyle од TÜV Rheinland

Samsung Electronics денес објави дека осум производи од својата серија телевизори за 2024 година – …