(ВИДЕО) ТРАГЕДИЈА – Невеста паднала среде венчавка: Мртва ја чувале во собата, додека нејзината сестра морала да направи УЖАСНА работа!

Трагична игра на судбината на индиска свадба.
Билообјавено дека невестата паднала мртва на сопствената венчавка, оставајќи ја нејзината сестра да се омажи за младоженецот, додека церемонијата се одвивала нормално.
Невестата, која локално ја нарекуваат Сурби, почина од срцев удар на церемонија во градот Етава, Утар Прадеш.
За време на венчавката, телото на Сурба било чувано во посебна просторија.
За време на хиндуистичката венчавка, таа требало да се омажи за младоженецот Мањеж Кумар, но сестрата на мртвата свршеница наместо тоа го земала прстенот во последен момент откако се случила семејната трагедија.
Според Индо-азиската информативна служба (ИАНС), лекарот побрзал на церемонијата во селото Сампура, но невестата била прогласена за мртва. За неа се вели дека починала откако разменила венци како дел од хиндуистичките свадбени ритуали пред да се сруши на подиумот.
Сурби почина од „срцев удар“ кој се случил среде венчавка.
Нејзиниот брат Саураб, како што се наведува, рекол: „Не знаевме што да правиме во таа ситуација. Двете семејства седеа заедно и некој предложи мојата помала сестра Ниш да се омажи за младоженецот“.
„Семејствата разговараа за тоа и двете страни се согласија.
Телото на Сурба, наводно, се чувало во посебна просторија додека се одржувале церемониите, а потоа била кремирана.


Фото: Принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …