(ВИДЕО) Таа им е „трн во око“ на мажите, а ги возбудува жените: Таа крева јаки мажи и гаси пожари

Пожарникарка од Нов Зеланд ги полуде мажите и жените ширум светот поради работата што ја работи. И додека „посилниот“ пол верува дека работата пожарникар е резервирана само за мажи, понежниот пол не го дели ова мислење со нив.

View this post on Instagram

A post shared by @nzwaterfairy


Оваа жена стана вистинска сензација на социјалните мрежи. Таа редовно објавува фотографии и видеа од своето секојдневие на пожарникарската станица, а вниманието на јавноста го привлече со видео во кое ги крева машките колеги.
„Излегува дека ние жените можеме многу повеќе од средување на алиштата“, рекла таа во видеото на TikTok.
Коментарите на нејзините следбеници беа поделени. Мажите и’ предложиле да не ја работи работата, бидејќи била премногу опасна и физички напорна, а коментаторите немале ништо друго освен пофални зборови за неа.


View this post on Instagram

A post shared by @nzwaterfairy


„Има некои работи за кои е потребен маж“, „Жените се премногу мали за да бидат пожарникари“.
Исто така, повеќето нејзини обожавателки биле опседнати со нејзината физичка подготвеност, а таа добила многу барања да ги спаси од пожари.
„Сфатив дека не сум стрејт, излегува дека сакам жени пожарникари“, „Сакам да ме носи жена пожарникар“, биле коментарите на понежниот пол.

View this post on Instagram

A post shared by @nzwaterfairy

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„На одмор сум, во Скопје сум“ – Настан со најразновидни активности за сите деца

Во организација на општина Центар, од денес започнува големо дружење секој ден со различни активности …