(ВИДЕО) „ОРМАН СО ПРОЗОРЕЦ“ – Ѕирнете во најмалиот стан во Њујорк што се изнајмува за дури 2.000 долари месечно

Во видеото на TikTok е претставен еден од најмалите станови во светот кој се состои од една правоаголна просторија без бања, а поради големината е окарактеризиран како „плакар со само еден прозорец“.
Ови Лазари е агент за луксузни недвижности кој работи на продажба на некои од најексклузивните и најскапите станови во Њујорк.
Сепак, тој решил да се одмори од луксузните згради и се понудил на колегата да му го покаже најмалиот достапен стан за кој открил дека е на пазарот за 1.975 долари месечно.
Во видеото, Џона влегува во „плакарот“ со само еден прозорец, мини фрижидер, орманче и мијалник.
Тоалетот и тушот не се дел од станот, туку се наоѓаат во посебна просторија низ ходникот, која е заедничка со другите станари во зградата.

@jonahlemmel


I can’t even believe this is real…🥲 guess the location 👇👇

♬ Blue Blood – Heinz Kiessling & Various Artists


Објавувајќи го видеото, Ови порачал: „Требаше да го видите неговото лице кога дозна дека бањата е во ходникот“.
Осудувајќи го пазарот на недвижности во градот, еден корисник на гореспоменатата социјална мрежа рекол: „Ова мора да е незаконско“.
Во коментарите, други корисници изразиле чудење што луѓето се согласуваат да живеат во толку тесни простори само затоа што се наоѓаат во Њујорк.


Фото: Принтскрин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 17.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Солиден работен ден ги очекува родените во знакот Овен за да ги завршат …