(ВИДЕО) НЕОБИЧЕН СЛУЧАЈ – Обожавателка на Guns N’ Roses завршила со модринки на лицето: На концертот ја погодил микрофонот

Една жена од Аделаида, Австралија се здобила со модринки под очите и на носот, откако микрофонот фрлен од пејачот на „Ганс енд Роузс“, Ексл Роуз, ја удрил во лицето.
Ребека Хоу се здобила со две виолетови модринки и гребнатинка на носот по инцидентот во Аделаида во вторникот вечерта, пишува Adelaide Advertiser.
Роуз го фрлил микрофон во публиката по последната песна на бендот, „Take Me Down To Paradise City“, но тој ја погоди Хау, која прокрварила и од носот.
– Бев во делот Diamond Standing, па не беше ни на почетокот, а тоа беше последната песна „Take Me Down To Paradise City““, речкла Хау.


– Се поклони, а потоа го фрли микрофонот во толпата… и ме удри право во носот“, објаснила таа.
Додека друг обожавател го грабна микрофонот, Ребека остана хипервентилирана и во состојба на шок.

Иако полицаец кој не бил на должност и помогнал да се оддалечи од толпата, Хау вели дека инцидентот можел да биде смртоносен.
– Што ако ме удреше неколку сантиметри десно или лево? Можев да изгубам око… што ако ме удреше во устатс и ми ги скршеше забите?, прашала таа.
– Ако мојата глава беше свртена и тој ме удреше во слепоочницата, тоа можеше дури и да ме убие“, тврди таа.

Фото: Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

“Сила и Нервоза” новиот сингл на Суперхикс и Фолтин

По долго “крчкање” конечно излегува најновиот албум на Суперхикс насловен како и истоимениот сингл “Сила и …