(ФОТО) СП 2022. – Георгина Родригез пристигнала во Катар, му дала поддршка на Кристијано Роналдо на вчерашниот натпревар

Георгина Родригез му даде поддршка на Кристијано Роналдо на вчерашниот натпревар на Светското првенство во Катар.
Таа на својот Инстаграм профил сподели неколку фотографии направени за време на натпреварот Португалија – Јужна Кореја. Таа беше во друштво на сестрата Ивана Родригез, нејзините деца и пријатели.
Партнерката на Роналдо реши да ги следи препораките за дискретно облекување за време на престојот во Катар, па облече елегантна кошула и фармерки.

Оваа година беше тешка за Роналдо и неа. Нивниот син починал неколку часа откако се родил. Таа неодамна се отвори и зборуваше за тоа како се чувствува по трагедијата што ја доживеа во април.
„Големо парче од моето срце се скрши и се прашував како можам да продолжам понатаму. Имав одговор поблизок отколку што мислев. Гледав во очите на моите деца и сфатив дека единствениот начин е сите да бидеме заедно”, рекла таа.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Со панел дискусија ќе се одбележи Денот на ретки болести 2024

Националната алијанса за ретки болести на Македонија – НАРБМ Ве кани на панел дискусија со …