(ВИДЕО) Мраз ги „окова“ американските патишта, погледнете како изгледа сообраќајот

ЕКСТРЕМНА зимска бура буквално ги замрзна САД и го направи речиси невозможен сообраќајот во многу региони.
Колку и да се внимателни возачите, во овие услови некои сообраќајни несреќи едноставно се неизбежни. Најчесто станува збор за судири со помали брзини во кои нема повредени, но причинета е материјална штета.

Со Тесла во полициско возило
На видеото се гледа како автомобил Tesla целосно застанува. Сепак, автомобилот на крајот удира во полициско возило, а потоа продолжува неконтролирано да се лизга.


Немал среќа ни возачот на Toyota High Lander. Тој капитулираше на искачувањето, а потоа почнал да се лизга надолу. Го промашил Поршето, но потоа удрил во Тојота РАВ4.Следното видео доаѓа од Сиетл, каде што сме сведоци на голготата на возачите на Nissan, Subaru и Toyota кои се обидуваат да се движат по замрзнатиот пат. Сите морале да капитулираат и завршиле во други возила.

Возачот на Lexus LX имал малку повеќе среќа благодарение на тежината на возилото и погонот на сите тркала, а потоа дури и речиси совршено се паркирал на спротивната страна од патот. Меѓутоа, тогаш возачот излегол и веднаш паднал на задната страна, а потоа Лексусот почнал да се лизга.

И, конечно, згодно видео од перална за автомобили која замрзнала како веќе да започнало леденото доба. Необичната сцена е снимена во Тексас, каде температурите се спуштија до -11 степени Целзиусови.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 15.04.2024 година во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Работната енергија на високо ниво, ќе го претставува овој прв работен ден во …