(ВИДЕО) Момче си играло, а потоа скокнало од еден покрив на 27-катница на друг

Две момчиња биле забележани како стојат на покривот на зграда во кинеската провинција Хубеи.
Едно од момчињата дури скокнало од една во друга зграда. Зградите инаку имаат 27. ката, а момците решиле да играат токму на покривот. Сведокот го повикал управникот на зградата кој набрзо ги тргнал од покривот.


Фото: Принтскрин/YouTube/South China Morning Post

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Вело Родео денес во Градскиот Парк во Скопје

Денес со почеток во 10:00 часот во Градскиот парк – Школка во Скопје, ќе се …