(ВИДЕО) ИМАЛ ПОВЕЌЕ СРЕЌА ОД ПАМЕТ – Извел салто во воздух: Возач на квад налетал на автомобил и во лет и погледнал на смртта во очи

Имал неверојатно среќа
Што по ѓаволите се случило тука?
Видеото кое го обиколува целиот свет последните 24. часа ни доаѓа од Бирмингем, а главниот лик е арогантен возач на квад.


Арогантниот возач возел без кацига и при тоа не гледал пред себе.
Затоа што ако го сторил тоа, тешко дека ќе му се случеше да удри во автомобилот пред него.
А, како се „заковал“ тоа е посебна приказна. Човекот удрил во автомобилот, а потоа направил вистинско салто во воздухот, и’ застанал на нозе!
Така, поминал без ниту една гребнатинка, иако во дел од секунда флертувал со смрттата.

Фото: Принтскрин/Youtube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре 01.03.2024 во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Фокусот на овој последен работен ден за Овенот треба да биде на деталите …