(ВИДЕО) Глетка,со денови, во Скопје: Бебе оставено на раскрница – со часови!

Граѓани од Скопје со денови гледаат идно – исто: дете во количка оставено на пешачки остров, со часови. Само, без некој да му пријде…
Видеото го сподели член на групата „Ѕид на сообраќајниот срам“ на Фејсбук…
„Детето спие во количка повеќе од 1 час, само, оставено на пешачки остров. Дали имаме институции, полиција, некоја служба, новинари, телевизии ..!? Функционира ли нешто во државата или сите министерствата се посветени на иновативни начини за следење на тендери и споделување на средства и пари од страна на партиски војници. Оваа слика ја има на сите семафори во градов. Просјачењето со мали бебиња и деца се’ повеќе и повеќе зема замав, а институциите треба да се грижат за здравјето и безбедноста на децата, безбедноста во сообраќајот и за сликите за градот, за да видат што дошло во нашето Скопје“, пишува лицето кое го сподели видеото.


Detevo spieshe vo kolickava poishe od 1 saat, samo ostaveno na peshacki ostrov. Imame li institucii, policija, nekoja sluzba, aloo novinarii, televizii..!? Funkcionira li neshto u drzavava ili site u ministerstvava se posveteni na inovativni nacini na praenje tenderi i delenje na fondovi I pari po partiski vojnici. Ovaa slika ja ima na sekoj semafor u gradov. Prosjachenjevo so mali bebinja i deca e vo se pogolem zamav i e krajno vreme instituciite da se fatat za rabtoa i ova da se iskoreni najprvo zaradi zdravjeto i bezbednosta na decava, bezbesnosta vo soobrakjajot i na kraj slikata za gradot koja ja gledaat site shto doshle da go vidat ova nashe Skopje.


Gepostet von Daniel Atanasovski am Dienstag, 24. Juli 2018

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнуваат Светите Дванаесет маченици што пострадаа во времето на Диоклецијан

Првиот од нив, Памфил, презвитер на Црквата во Кесарија Палестинска, човек учен и благочестив, го …