Tag Archives: раскрсница

(ФОТО) ДОБРО РАЗМИСЛЕТЕ! Во кои правци е дозволено да се движи синиот автомобил?

Погледнете ја ситуацијата во сообраќајот на илустрацијата, а потоа обидете се да го дадете одговорот за помалку од една минута. pic.twitter.com/nIZ6rbDHHy — pensador (@sakriosamime) March 22, 2023 Раскрсницата на фотографијата не е опремена со семафори, а нема ниту сообраќаец да ги регулира возилата. На неа има три автомобили, чие движење …

Повеќе »

ШОК ВИДЕО ОД КИНА! Автомобилот стои на раскрсницата, а ДЕТЕ ИСПАЃА низ прозорецот на автомобилот! Сите следени од страв, а потоа се случило ОВА…

На Твитер се појави неверојатно видео од кинескиот град Нингбо. На шокантната снимка која ја снимија сообраќајните камери, се гледа како автомобил стои на голема раскрсница, а непосредно пред да замине, дете испаднало од прозорецот на левата задна врата! Детето при паѓање направило салто и останало да лежи на коловозот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДРАМАТИЧНА СНИМКА – СТРАВИЧЕН СУДАР ВО РУСИЈА, ДЕТЕ ИСПАДНАЛО ОД ВОЗИЛОТО: Возач – херој го спасил малечкиот и во последен момент го тргнал од улицата!

Во градот Кабаровск во југоисточна Русија, надзорните сообраќајни камери забележале шокантна глетка. Во еден момент, возачот на комбето преминал во спротивната лента, кога се случил фронтален судар со автомобилот. Поради силината на ударот, од патничкото седиште, низ прозорецот на комбето, детето испаднало на улица. Excellent Reaction! | Man saves child …

Повеќе »

(ФОТО) Рим и други градови одлучиле да се „пресметаат“ со загадувањето: Графити што чистат смог

Многу европски градови се одлучиле на радикални мерки против загадувањето. Еден од тие градови е и Рим кој спроведува повеќе кации за намалување на загадувањето… И’ додека кај нас сеуште не се размислува што и како да се направи а секој ден загаденоста се повеќе се’ зголемува другите градови во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Глетка,со денови, во Скопје: Бебе оставено на раскрница – со часови!

Граѓани од Скопје со денови гледаат идно – исто: дете во количка оставено на пешачки остров, со часови. Само, без некој да му пријде… Видеото го сподели член на групата „Ѕид на сообраќајниот срам“ на Фејсбук… „Детето спие во количка повеќе од 1 час, само, оставено на пешачки остров. Дали …

Повеќе »

(ФОТО) Иницијатива: Момче застанало среде раскрсница во Скопје за возачите да го „вклучат умот“!

Иако за да стигнеш до одредено место со автомобил во Скопје ќе ти треба повеќе време отколку пешки, граѓаните тешко се откажуваат од автомобилот, и комоцијата. Колони моторни возила „заглавени“ низ градот се секојдневна глетка, но очигледно за повеќето подобро е да се чека во ред, отколку да се вози …

Повеќе »