(ВИДЕО) Денес на ТВ Алфа во 12:30: „Урбан блок“ со нови содржини

Во денешното издание на „Урбан блок“  ќе гледате:
– за капилари зборуваме со доктор Тихомир Цветковиќ

– одиме на патот кон успехот на познатата Коко Шанел


– зборуваме за новите Инстаграм трендови

– ве носиме на есенска прошетка во Трансилванија


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес се сеќаваме на нашиот познат актер Данчо Чевревски

Данчо Чевревски е роден во Скопје на 17 мај 1951 година. Тој беше познат македонски …