Вечерва финална вечер на „Макфест“: Кого ќе гледаме на прогласувањето а кој ќе ја освои публиката?

Изминатите два ден во Штип се одржаа двете полуфинални вечери на годинешното издание на „Макфест“. Видно изменето и во поглед на учесниците и во однос на наградите чии износи драстично се менуваа последната недела, како и модернизирањето (односно враќање на старо) со настап на матрица…
Сепак, најважно е што ќе слушнеме во финалето и која песна ќе ја освои публиката во салата но и гледачите покрај малите екрани.
Како што веќе пишувавме „Макфест“ годинава има двоен начин на гласање – од тв гледачите и публиката во салата, и се доделуваат гласови како на Евровизија – 12, 10, 8,7,6,5,4,3,2,1…
Вечерва на сцената на Домот на културата ќе ги проседиме најдобро пласираните од двете фестивалски вечери, погледнете:


Додека се пребројуваат гласовите своја шоу програма ќе има миантогодишната победничка, Александра Јанева.


Сепак, најважно е какви композиции ќе ни остави Макфест, ќе има ли хитови, песни кои ќе „навлезат“ меѓу народот и кои ќе се бараат…Одговор на сето тоа ќе добиеме вечерва од 20:30 часот…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ИМАЛА 61 ГОДИНА – Откриена е причината за смртта на долгогодишната партнерка на Клинт Иствуд

Долгогодишната партнерка на Клинт Иствуд, Кристина Сандера, починала на 18 јули, а сега е откриена …