ТАЖНО: Марина Туцаковиќ е поврзана за респиратор, нејзината состојба се влошила

МАРИНА Туцаковиќ била поврзана за респиратор откако нејзината здравствена состојба се влошила, објавија српските медиуми.
Авторката на бројни хитови од поранешна Југославија е позитивна на корона и се бори со ракот веќе неколку години. Курир пишува дека Туцаковиќ е сместена во клиничката болница „Драгиша Мишовиќ“ во Белград.


Пред неколку дена, Марина Туцаковиќ била хоспитализирана поради задушување во приватна белградска клиника каде беше поврзана со кислород. Резултатите од нејзиниот тест за корона, кој покажал дека е позитивна, наскоро пристигнале. Потоа била префрлена во споменатата КБЦ.
Авторката со години се бори со сериозна болест, а нејзиниот син Милан Лаша Радуловиќ на Твитер откри дека ракот метастазирал во црниот дроб, белите дробови, мозокот и коските.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: две години без нашата истакната актерка Мајда Тушар

Мајда Тушар е родена во Скопје на 24 јуни 1950 година. Таа беше позната македонска …