Tag Archives: борба со рак

(ВИДЕО+ФОТО) Талентираниот дизајнер на „Луј Витон“ починал на 42-годишна возраст после борба со ретка форма на карцином

Вирџил Абло, кој влезе во историјата како првиот афроамерикански креативен директор на познатата француска модна куќа „Луј Витон“, починал на 42-годишна возраст по долга и храбра битка со ретка форма на рак. Големата надеж на модната индустрија водеше борба против агресивната форма на рак, срцевиот ангиосарком, далеку од очите на …

Повеќе »

По двегодишна борба со рак починал познат актер

Актерот Питер Сколари починал во петокот по двегодишна борба со ракот. Имал 66. години. Неговата портпаролка Елен Лубин Саницки ја потврди тажната вест за Deadline. Сколари е најпознат по улогите во сериите како што се „Bosom Buddies“, каде глумеше со Том Хенкс, и по хит серијата „Girls“ на HBO, за …

Повеќе »

Починал Бојси од серијата „Само игри и шеги“

Актерот Џон Шалис починал на 80 -годишна возраст, пренесува Mirror. Џон е познат по улогата на Бојси во популарната серија „Само игри и шеги“. Џон починал мирно во сон по долга борба со ракот, потврдило неговото семејство. „Со тешко срце ви носиме тажни вести: нашиот драг пријател, но и вашиот, …

Повеќе »

ТАЖНО: Марина Туцаковиќ е поврзана за респиратор, нејзината состојба се влошила

МАРИНА Туцаковиќ била поврзана за респиратор откако нејзината здравствена состојба се влошила, објавија српските медиуми. Авторката на бројни хитови од поранешна Југославија е позитивна на корона и се бори со ракот веќе неколку години. Курир пишува дека Туцаковиќ е сместена во клиничката болница „Драгиша Мишовиќ“ во Белград. Пред неколку дена, …

Повеќе »

Починал 17-годишен фудбалер на Јувентус – Погба скршен: „Збогум, мој мал пријателе!“

МЛАДИОТ фудбалер на Јувентус, Брајан Додиен почина на 17 -годишна возраст. Во 2015. година, кога имал само 11. години, на Додиен му бил дијагностициран рак. Таа вест тогаш особено го погодила Пол Погба, кој во тоа време играше за Јувентус. На натпреварот против Торино во декември 2015. година, тој постигна …

Повеќе »

(ФОТО) ПОЧИНАЛ ГЛУМЕЦ ОД „ДИНАСТИЈА“: Мајкл Нејдер ја загубил битката со ракот!

Мајкл Нејдер, актер познат по улогите на Дек во оригиналната серија „Династија“ и Димитри Марик во „Сите мои деца“, почина во понеделник од рак во Северна Калифорнија, потврди неговиот претставник. Имаше 76 години. Сопругата на Фермен, Џоди Листер, ја даде изјавата, велејќи: – Со тешко срце ја пренесувам веста за …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРАВО НА ЛИЧЕН ИЗБОР – КАМЕРАТА ГО ЗАБЕЛЕЖАЛА МОРБИДНИОТ МОМЕНТ: Тинејџер им рекол на родителите дека повеќе не сака да живее и да се бори со болеста па се убил пред нив!

Камерата снимила трагичен момент кога австралиски тинејџер кој умирал од рак на коски, им рекол на своите родители дека не сака повеќе да живее, пред да се самоубие – дома. Рис Хаберман (19) го снимил видеото во јануари 2017. година – при крај на изгубената 18. месечна битка со ракот …

Повеќе »

ПРВА ФОТКА ОД МАРИНА ТУЦАКОВИЌ ПОСЛЕ ПОДОЛГО ВРЕМЕ: Синот објавил фотографија од мајка си од планина – Големи промени кај болната авторка на текстови!

Еден од најпознатите текстописци на Балканот, Марина Туцаковиќ, не се појавуваше долго во јавноста поради здравствени проблеми, а сега со семејството одмара на Златибор. Имено, нејзиниот син Милан Лача Радуловиќ објави фотографијата на Марина на својот Инстаграм. Марина седе во кафуле, облечена во сини панталони и лила џемпер. „Госпожиштето МТ’, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИСПОВЕД НА ХРАБРАТА ГЛУМИЦА – Шенон Доерти се бори со последниот стадиум на рак:„Не сум подготвена да заминам, сè уште имам живот во мене“

Ракот на дојка се вратил и преминал во четвртата фаза. Ова е веста што актерката Шенон Доерти ја доби во февруари 2020. година. Од тогаш до денес, онкологот Лоренс Пиро се обидува понатамошното метастазирање на болеста да стави под контрола . Актерката Шенон Доерти доби тешки вести во февруари оваа …

Повеќе »