Tag Archives: змии

(ВИДЕО) СТРАШНА СЦЕНА: Млада пејачка била касната од змија за време на снимање на спот

Младата американска пејачка доживеала голема непријатност при снимањето на спотот… Една од најпопуларните млади пејачки Матеа доживеала тешка несреќа додека го снимала спотот за синглот „Bitch Don’t Be Mad“, кога змија ја каснала по лицето. Режисерот на видеото замислил дека дејството на видеото го следат змии кои шетаат по неа, …

Повеќе »

(ФОТО) Два питони кои се бореле за женка му паднале на пензионер, преку таванот, во куќата!

Пензионерот Дејвид Тејт од Австралија доживеал вистински шок кога две змии паднале од таванот на подот од кујната во неговиот дом, а потоа продолжиле кон спалната и дневната соба. Фаќачот на змии Стивен Браун изјавил дека змиите биле машки Diamond Python и се бореле за женка. Едната змија била долга …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО: Девојче во Индонезија мирно си гледа цртани окружена со змии

Малечко девојче од Индонезија мирно си гледа видео на паметен телефон додека е окружена со змии. Тоа не е првпат малечката Махарани да биде окружена со змии, претходно била снимена како чисти заби на крокодил. Исклучителната филмска сцена е снимена во Тангаранг, предградие на Џакарта, главниот град на Индонезија, на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГОЛЕМО ВНИМАНИЕ за туристите кои ќе одат на одмор во Грција: На морскиот песок „врие од змии“!

Една Гркинка на Фејсбук споделила видео во кое се гледа како две големи црни змии „играат“ меѓу карпата и лежалките а полека се приближуваат и до најблиските лежалки… Совет не можеме да ви дадеме освен да бидете внимателни, но видеото е многу морничаво…И предупредува какви се’ опасности можат да ви …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мајка или измачувачка:Ги чувала децата во валкани кафези, а кога ги пронашле најмалечките испуштале звуци како змии

Малиста Нес – Хопкинс од Вирџинија, мајка на пет деца е обвинета дека, наводно, ги чувала своите деца во кафези. Против 38.годишната Малиста поднесено е обвинение дека ги злоставувала и занемарувала своите деца, а две од нив, на возраст од 2. и 3. години, ги држела затворени во кафези, кои …

Повеќе »