Tag Archives: згрутчување

ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ – НАЈРАНИ СИМПТОМИ КОИ УКАЖУВААТ НА ТРОМБ ВО КРВТА: Овие промени во телото никогаш не треба да се игнорираат!

Кога се формира тромб во телото, се појавуваат овие сигнали Згрутчувањето на крвта или тромб може да бидат крајно опасни по животот, да се шират од крвотокот низ телото и да го нападнат срцето, мозокот и другите органи и да доведат до фатален исход. Кога згрутчувањето на крвта ги затнува …

Повеќе »

СТРАШНО ИСКУСТВО – МАНЕКЕНКАТА ПРЕЖИВЕАЛА МОЗОЧЕН УДАР, ПА СЕГА ПРЕДУПРЕДУВА: Не го правете ОВА! Нејзината ПОРАКА по закрепнувањето ќе натера многу луѓе да се замислат!

Манекенката и познато ТВ лице, сопруга на музичката ѕвезда Џастин Бибер, во март завршила во болница. Таа била подложена на итна операција откако и било дијагностицирано згрутчување на крвта во мозокот, а сега решила да сподели со сите зошто и се случил „најстрашниот момент во нејзиниот живот“. View this post …

Повеќе »