Tag Archives: црна мамба

(ВИДЕО+ФОТО) Капачите се преплашиле кога виделе што допливало на плажата

Плажите во јужноафриканскиот град Дурбан се затворени поради коронавирус, а храбрите пливачи се преплашиле од неочекуван посетител. На плажата е снимена црна мамба долга два и пол метри, една од најпознатите отровни змии во светот. Снимките се споделиле на социјалните медиуми, а на нив се гледа змијата што се бори …

Повеќе »