Tag Archives: самопомош

Тоа не е срцев удар, туку само страв: Со Техниката 333 можете да решите гушење, тахикардија, потење…

Анксиозноста е чувство на непријатност, како што се грижи или страв. Веројатно секој доживеал чувство на вознемиреност во одреден момент од својот живот. На пример, може да се чувствувате загрижени за полагање испит, одење на стоматолог или одење на интервју за работа. Некои доживеале приврзаност во поблага форма, но за …

Повеќе »

МОЖНО Е – Како да се преживее „СКРШЕНО СРЦЕ“ според науката? Еве неколку совети кои ќе ви помогнат!

Скршено срце, толку вообичаено и влијателно чувство во нашите животи, но како тоа функционира научно? Дознајте подолу „Скршено срце“ е чувство кое никој не сака да го доживее. Моментот кога љубовта се врти против нас е едноставно неподнослив и се манифестира физички. Не е лесно да се разбере и да …

Повеќе »

Дали сте упаднале во ЕСЕНСКА ДЕПРЕСИЈА? Ова се симптомите, но и решенија како да се извлечете!

Кај некои луѓе се јавува есенска депресија, која може да влијае на квалитетот на животот, но и на здравјето. Пристигнувањето на есенските и постудените денови е придружено со мрачно и дождливо време, а недостатокот на сонце може многу да влијае не само на физичката, туку и на менталната состојба на …

Повеќе »

Како да се ослободите од болките во грбот

Ако болката е силна или трае неколку недели, треба да побарате медицинска помош… Долниот дел на грбот е врска помеѓу горниот и долниот дел од телото и како таков носи најголем дел од нашата телесна тежина и често чувствуваме болка во тој дел од грбот. Добрата вест е дека овој …

Повеќе »

(ФОТО) Татко и го спасил животот на ќерката благодарение на техниката која ја видел во серијата „Во канцелариа“

Гледањето на серијата „Во канцеларијата“ се исплатела за Мет Убер, кому му помогнала да го спаси животот на неговата четиригодишна ќерка. Имено, девојчето Вера Поси играло „ловење“ и одеднаш паднала. Тато Мет побрзал да и помогне и започна да ја реанимира, иако никогаш порано тоа го немал пробано. „Вера одеднаш …

Повеќе »

Адел ја открила тајната на својата неверојатна трансформација

Пејачката Адел открила дека книгата за самопомош и помогнала да постигне подобар однос со сопственото тело. Таа на Инстаграм ги објавила кориците на книгата на Гленнон Дојл „Untamed: Stop Pleasing, Start Living“ (Неименувано: Стоп за задоволство, започнете да живеете). Како што тврди, книгата и помогнала да престане да биде под …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како да си помогнете ако сте сами а доживувате инфаркт?

За секој случај, треба да ја знаете оваа процедура доколку во оваа неизвесно време на криза, депресија и стрес ви се случи да доживеете инфаркт, а помошта е на пат. Според истражувањето, 80% од случаите на смрт предизвикани од срцеви удари се кај лица кои биле сами во време на …

Повеќе »